Koszykówka. Śląsk przegrał w Koszalinie

PK
Z piłką Danny Gibson (zdjęcie ilustracyjne)
Z piłką Danny Gibson (zdjęcie ilustracyjne) Janusz Wójtowicz
Bardzo wyrównane widowisko zafundowali kibicom w Koszalinie zawodnicy miejscowego AZS-u i Śląska. Prowadznie zmieniało się kilka razy, ale to gospodarze mogli po końcowej syrenie unieść ręce w geście zwycięstwa.

Mecz lepiej zaczął się dla Śląska, ale podopieczni trenera Milivoje Lazicia nie potrafili utrzymać odpowiedniej intensywności w grze przez wszystkie kwarty. Drugą ćwiartkę AZS wygrał aż 10 punktami i wyszedł na prowadzenie. Po trzeciej, bardzo wyrównanej, było 60:60.

Losy spotkanie ważyły się do ostatnich minuty. Na 72 sekundy przed końcem, przy stanie 72:72, za trzy trafił Dragan Labović. Dwie kolejne akcje wrocławian były nieudane, a kropkę nad i, czyli zwycięstwem AZS-u, postawi Sek Henry.

AZS - Śląsk 79:74 (14:20, 29:19, 17:21, 19:14)