Koszykówka. Śląsk bez szans w starciu z Telenetem Ostenda

Rafał Bajko
Jarvis Williams po raz kolejny był najlepszym graczem Śląska
Jarvis Williams po raz kolejny był najlepszym graczem Śląska Tomasz Hołod
W drugej kolejce grupy "Q" 1/32 Pucharu FIBA Europe, Śląsk Wrocław przegrał z Telenetem Ostenda 59:86.

Jeszcze bez Denisa Ikovleva i Francisa Jonathana Hana przyszło Śląskowi rywalizować z jednym z faworytów całych rozgrywek. Do hali Orbita przyjechał mocny Telenet Ostenda, który pierwszą fazę rozgrywek zakończył z bilansem 5-1. Jeszcze w poprzednim sezonie graczem tego klubu był Mateusz Ponitka (obecnie Stelmet Zielona Góra), a w odległej przeszłości barwy ekipy z Ostendy reprezentował Dariusz Zelig (sezon 1987/1988).

Belgowie potwierdzili swoją siłę już w pierwszej kwarcie, gdy odskoczyli na 16:2. Śląsk chwilowo nieco podgonił wynik, ale i tak do przerwy przegrywał 27:41.

W drugiej połowie wrocławianie nawiązali walkę na początku trzeciej kwarty, gdy po trafieniu Jarvisa Williamsa było tylko 35:45. Goście włączyli jednak piąty bieg i w dalszych minutach tylko powiększali swoje prowadzenie. Śląsk poniósł zatem drugą porażkę w grupie „Q”.

Puchar FIBA Europe
1/32 rozgrywek. Grupa Q

Śląsk Wrocław - Telenet Ostenda 59:86 (10:18, 17:23, 18:24, 14:21)
Śląsk: Jarmakowicz 9 (1x3), Kowalenko 7 (2), Jankowski 6 (2), N. Kulon 4 (1), Chanas 4 - Williams 21, M. Kulon 5 (1), Mróz 2, Stawiak 1, Sanny.
Telenet: Gibson 16 (3x3), Serron 13 (3), Archie 12, Djordjević 8, Katić 2 - Boukichou 10, Marelja 7, Marnegrave 6, Buza 5, Salumu 4, Gillet 3 (1).

Inny mecz: Boras Basket - Turk Telekom Ankara (koniec po zamknięciu wydania).