Koszykówka: Przerwana seria zwycięstw Turowa

Grzegorz Bereziuk
Na głód gry koszykarze Turowa Zgorzelec narzekać nie mogą. W sobotę, 4 grudnia pokonali Siarkę Tarnobrzeg 102:68, a 7 grudnia rozpoczęli grupową rywalizację w Pucharze Polski.

Niestety, podopieczni trenera Jacka Winnickiego przegrali w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 70:78. Tym samym zakończyli serię pięciu zwycięskich spotkań z rzędu.

Po 12 minutach meczu nic nie wskazywało na porażkę zgorzelczan. Po udanych akcjach Konrada Wysockiego i Toreya Thomasa "czarno-zieloni" wygrali pierwszą kwartę 24:10, a później prowadzili różnicą 20 punktów (30:10). Polpharma nie zamierzała jednak rezygnować. Po dwóch kwartach przewaga gości stopniała do dwóch oczek.

W drugiej połowie oba zespoły postawiły na twardą defensywę. Choć zgorzelczanie rozpoczęli trzecią kwartę od prowadzenia 7:0, to dali się dojść rywalom. Do 36. minuty na nieznacznym prowadzeniu cały czas był Turów. Wówczas jednak Kirk Archibeque doprowadził do remisu po 62, a dwie minuty później wyprowadził swój zespół na prowadzenie 68:66. Dwoma trójkami w końcówce gości dobił Michael Hicks.

W drugim meczu grupy A AZS Koszalin zmierzy się dziś o godz. 18 z Zastalem Zielona Góra.

Polpharma Starogard Gd. - Turów Zgorzelec 78:70 (10:24, 31:15, 10:12, 27:19)
Turów: Thomas 13 (1), Tomaszek 11, Brkić 8, Jackson 8, Bochno 8 (2), Zigeranović 7, Wysocki 6, Koljević 5, Kuebler 2, Jarmakowicz 0, Jarecki 0, Gabiński 0.