Koszykówka: Niepowodzenie WKK i pech Śląska

Paweł Kucharski
To był czarny tydzień dla koszykarzy WKK. W czwartek Wydział Gier i Dyscypliny ukarał ich walkowerem za zwycięski mecz z AZS-em Częstochowa.

Powód? Na parkiecie pojawił się Jakub Koelner, który w poprzednim spotkaniu otrzymał faul dyskwalifikujący, za co nie był uprawniony do gry. Z kolei w sobotę wrocławianie przegrali na własnym parkiecie ze słabiutką Pogonią Ruda Śląska.

- Ty durniu! Ty gamoniu! - krzyczał na swoich podopiecznych trener gości Ryszard Poznański. Metody szkoleniowe bardzo kontrowersyjne, choć po trochu usprawiedliwione. W II kwarcie przyjezdni przegrywali różnicą 15 punktów, a ich grą rządził chaos i przypadek.

Niestety, wszystko zmieniło się w drugiej połowie. III kwartę wrocławianie przegrali aż 7:27. W ostatniej ćwiartce, głównie za sprawą Jakuba Koelnera, zaczęli odrabiać straty. By rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, zabrakło czasu. Nie pomógł nawet Adam Wójcik, który po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją znów zagrał w WKK.

Niewiele do zwycięstwa zabrakło graczom Śląska, którzy przegrali na wyjeździe z Politechniką Opole 63:64. O zwycięstwie gospodarzy przesądził celny rzut wolny Krzysztofa Chmielarza na 4 sekundy prze końcową syreną.

W emocjonujących derbach Dolnego Śląska pomiędzy Sudetami i Nysą górą byli gospodarze, którzy wygrali 67:63.

WKK Wrocław - Pogoń Ruda Śląska 75:79 (23:13, 22:19, 7:27, 23:20)
WKK: Koelner 20 (6), Niedźwiedzki 16 (2), Bawolski 9 (1), Kondraciuk 7, Bartkowiak 6, Kaczmarek 6, Wójcik 5, Grzeliński 2, Józefiak 2, Martyniak 2, Kilian 0, Zuber 0.

Politechnika Opole - Śląsk Wrocław 64:63 (17:16, 21:11, 16:18, 10:18)
Śląsk: Mroczek 15 (2), Bochenkiewicz 12, Suprun 10, Kulon 9 (1), Zyskowski 7 (1), Fiks 6 (2), Leszczyński 4, Bodziński 0, Kowalski 0, Raczek 0.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 67:63 (11:15, 21:7, 13:21, 22:20)
Sudety: R. Niesobski 17 (3), Samiec 13 (3), Urbaniak 13 (3), Czech 11, Wilusz 8, Minciel 4, Kozak 1, Cierzniewski 0, Maryniewski 0.

Nysa: Grygiel 22 (2), Weiss 12, Ulrich 10, Płatek 9 (1), Kowalski 8 (2), Lipiński 2, Obrzut 0, Radwański 0.

II liga mężczyzn, gr. B
12. KOLEJKA: Open Florentyna Pleszew - Alba Chorzów 89:64, BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Politechnika Częstochowa 97:51, Fluor Britam Gliwice - Politechnika Poznań 75:79, KK A-Bild Bytom - Księżak Łowicz XX:XX (g. 16), MKS Skierniewice - Pogoń Prudnik XX:XX (g. 17)