Koszykówka: KK ROW Rybnik - CCC Polkowice 51:55

Marcin Indzierowski, JG
Polskapresse
To był mecz kolejki - CCC wygrało w Rybniku i wciąż jest niepokonane.

Zmiana na stanowisku trenera w CCC Polkowice nie wpłynęła negatywnie na postawę wicemistrzyń Polski. Pomarańczowe pod wodzą nowego szkoleniowca, Arkadiusza Rusina, odniosły bardzo cenne zwycięstwo nad niepokonanym dotychczas zespołem z Rybnika. Polkowiczanki kontynuują w ten sposób serię spotkań bez porażki w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Obecnie mają ich na koncie siedem.

Zgodnie z oczekiwaniami, nie był to łatwy mecz dla zespołu CCC, który w drugiej kwarcie przegrywał nawet różnicą siedmiu punktów (22:29, 24:31). Kluczowe dla losów meczu okazało się siedem minut meczu na przełomie drugiej i trzeciej odsłony. Końcówkę pierwszej połowy CCC wygrało 7:0 i odzyskało prowadzenie (32:31). Przyjezdne po zmianie stron nie spuściły z tonu i zdobyły kolejnych dziesięć punktów, nie tracąc przy tym ani jednego. Jedenastopunktowa zaliczka (42:31) okazała się wystarczająca do tego, by korzystny wynik utrzymać do ostatniej syreny, mimo że w 40. minucie rybniczanki zdołały zbliżyć się nawet na trzy oczka.

Zadowolenia z końcowego rezultatu nie ukrywał trener Arkadiusz Rusin.
- Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy w Rybniku i tak faktycznie było. Zespół Kazimierza Mikołajca dobrze przygotował się do konfrontacji z nami i sprawił nam wiele problemów. Dysponujemy jednak na tyle szerokiem składem, że każda zawodniczka wchodząca do gry jest w stanie wnieść coś pozytywnego i pomóc drużynie. To okazało się kluczem do sukcesu. Żałuję tylko, że w czwartej kwarcie, kiedy mogliśmy spokojnie powiększyć przewagę, nie trafiliśmy kilku prostych rzutów, co doprowadziło do nerwowej końcówki - podsumował szkoleniowiec CCC.

KK ROW Rybnik - CCC Polkowice 51:55
(16:17, 15:15, 8:14, 12:9)

ROW: Harris 17, Dosty 16 (15 zb), Rack 7, Fitz 5, Suknarowska 3, Rickeviciute 2, Radwan 1, Skorek 0, Morawiec 0, Gawor 0.

CCC: Perovanović 13, Musina 10, Frazee 9, Majewska 8, Zoll 6, Maltsi 6, Gajda 3, Walich 0, Petronyte 0.