Koszykówka. CCC przegrało z Wisłą 61:75 i zagra o brązowy medal

Rafał Bajko
Naketia Swanier i jej koleżanki będą teraz walczyć o brązowy medal.
Wicemistrzynie Polski uległy tym samym w półfinałowej serii Tauron Basket Ligi Kobiet krakowiankom 0:3. Wiślaczki w finale powalczą o obronę tytułu z Artego Bydgoszcz, z kolei polkowiczanki zmierzą się z Energą Toruń w meczach o brązowy medal.

Pierwsza połowa sobotniego starcia była niezwykle wyrównana. Polkowiczanki przegrywały co prawda po pierwszej kwarcie 16:21, ale dzięki dobrej dyspozycji Heleny Sverrisdottir odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie. Obie ekipy schodziły więc do szatni przy wyniku 37:36 dla gospodyń, co zapowiadało spore emocje w dalszej części spotkania.

Podopieczne Arkadiusza Rusina kontynuowały dobrą grę w trzeciej kwarcie, kiedy wygrywały nawet 46:42. Wtedy jednak mistrzynie Polski przełamały impas i zaliczyły serię 9:0, dzięki której przejęły inicjatywę. Tak naprawdę właśnie od tego momentu wiślaczki zaczęły powiększać swoje prowadzenie, w wyniku czego nie wypuściły już z rąk awansu do finału rozgrywek.

Drużyna Stefana Svitka pozostaje również niepokonana w tym sezonie na krajowych parkietach. CCC Polkowice pozostaje walka o brązowy medal, który również byłby wielkim sukcesem. Na drodze do tego celu staną "Katarzynki" z Torunia. Rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw.

Tauron Basket Liga Kobiet
PÓŁFINAŁ - III mecz (do trzech zwycięstw)
CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 61:75 (16:21, 21:15, 12:21, 12:18)
CCC: Sutherland 15, Swanier 11 (1x3), Kaczmarska 8 (1), Owczarzak 4, Greene 4 - Sverrisdottir 11 (2), Majewska 6, Jeziorna 2.
Wisła: Quigley 20 (1x3), Lavender 20, Żurowska - Cegielska 12, Vandersloot 5, Skobel 3 (1) - Petronyte 6, Ziętara 5 (1), Abdi 3 (1), Szott-Hejmej 1, Ouvina.
Stan rywalizacji: 3:0 dla Wisły. Awans: Wisła.

Drugi półfinał: Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 68:75 (17:18, 11:19, 23:14, 17:24). Stan rywalizacji: 3:0 dla Artego. Awans: Artego.