Koszykówka. CCC ograło Basket Gdynia 66:51

Rafał Bajko
CCC Polkowice nie bez problemu ograło Basket Gdynia
CCC Polkowice nie bez problemu ograło Basket Gdynia Grzegorz Olkowski
W rozgrywanym awansem meczu 20. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice pokonało Basket Gdynia 66:51.

Patrząc na wynik, wydawałoby się, że pojedynek z gdyniankami był dla gospodyń spacerkiem. Nic bardziej mylnego. Początek meczu to dominacja przyjezdnych, które prowadziły już nawet 17:7. Polkowiczanki poprawiły potem nieco obronę, ale do końca pierwszej połowy zdołały jedynie wyrównać stan meczu (32:32).

Druga połowa była już lepsza w wykonaniu wicemistrzyń Polski, choć trzeba przyznać, że młode gdynianki zmusiły CCC do sporego wysiłku. Ostatecznie ekipa Arkadiusza Rusina okazała się lepsza, ale zwycięstwo polkowiczanek można określić mianem "wymęczonego".

Tauron Basket Liga Kobiet
CCC Polkowice - Basket Gdynia 66:51 (15:20, 17:12, 15:10, 19:9)
CCC: Sutherland 16, Kaczmarska 11 (2x3), Swanier 8, Jeziorna 5, Sverrisdottir 2 - Owczarzak 13 (1), Majewska 6, Greene 3, Szczepanik 2.
Basket: Dorogobuzowa 11 (2x3), Brown 8 (1), Stankiewicz 8 (1), Jakubiuk 8, Gala 4 - Adamowicz 5 (1), Miłoszewska 4, Naczk 3 (1), Różyńska.