MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kosmogram to indywidualna wróżba. Zobacz, czym jest horoskop urodzeniowy i co można wyczytać na jego podstawie

Alicja Hudzik
Kosmogram przedstawia siatkę połączeń pomiędzy wieloma aspektami.
Kosmogram przedstawia siatkę połączeń pomiędzy wieloma aspektami. sarayut Thaneerat/ Getty Images
Kosmogram, zwany inaczej horoskopem urodzeniowym lub też horoskopem astrologicznym, pozwala określić przyszłość, ale też potencjał i predyspozycje danej osoby. Bazuje na ułożeniu planet w momencie narodzin, dlatego też jest niezwykle zindywidualizowany. Zobacz, co dokładnie zdradza taka wróżba i co jest potrzebne do jej stworzenia.

Spis treści

Jeżeli chcesz poznać siebie, swój charakter oraz co mówią o tobie gwiazdy postaw swój kosmogram.

Jak tworzy się kosmogramy?

Kosmogramy tworzy się na podstawie znajomości daty, godziny oraz miejsca urodzenia danej osoby. Jest to graficzne przedstawienie położenia różnych planet, a także Słońca oraz Księżyca w chwili narodzin, określone względem wybranego punktu na powierzchni Ziemi.

Czytaj też: Masz cechy węża, sowy czy wilka? Jaki jest twój totem? Sprawdź horoskop indiański

Co można wyczytać z kosmogramu?

Kosmogram jest niepowtarzalny i indywidualny dla każdej osoby, to mapa struktury psychicznej, fizycznej i emocjonalnej każdego człowieka. Kosmogramy określają predyspozycje, potencjały oraz deficyty, jakie otrzymał każdy z nas podczas narodzin. Kosmogram może określać, jaki jest charakter danej osoby oraz w jaki sposób postrzega ona otaczający ją świat.

Kosmogramy pokazują również, jakie wydarzenia spotkają w życiu daną osobę, pomagają także rozwiązywać wewnętrzne konflikty. Dzięki odpowiedniemu wykreśleniu, a następnie odczytaniu kosmogramu można się dowiedzieć wiele o samym sobie, a także o otaczających nas osobach, rodzice mogą np. chcieć wykreślić kosmogram dla swojego dziecka. Aby jednak było to możliwe, konieczna jest znajomość dokładnego miejsca urodzenia oraz czasu urodzenia, co do minuty.

Kosmogram urodzeniowy, czyli czego można się dowiedzieć na podstawy daty urodzin?

Kosmogram urodzeniowy to kosmogram sporządzony na podstawie daty, godziny oraz miejsca urodzenia. Tego rodzaju horoskop może pomóc zrozumieć psychikę oraz charakter danej osoby. Pozwala zidentyfikować cechy charakteru, a także opisać talenty, zdolności i predyspozycje zawodowe. Podpowiada, jakie są wartości i pragnienia, a także sposoby działania danej osoby. Stanowi także jedną z pierwszych wskazówek, mówiących o tym, jak postępować w życiu miłosnym.

Kosmogram partnersk, czyli kosmogram miłosny

Kosmogram partnerski, inaczej też zwany miłosnym to kosmogram, który sporządza się dla związków. Kosmogram partnerski może pomóc przewidzieć, czy związek ma szanse przetrwać oraz jak duże jest dopasowanie między partnerami. W trakcie jego tworzenia porównywane są dwa różne kosmogramy urodzeniowe partnerów. Kosmogram miłosny podpowiada, na co uważać, a także, nad czym pracować, by związek był udany.

Kto zajmuje się tworzeniem kosmogramów?

Profesjonalnym tworzeniem oraz interpretacją kosmogramów zajmują się astrolodzy. Ich zadaniem jest wykreślenie indywidualnego kosmogramu, a następnie jego interpretacja. Kosmogramy są analizowane w odniesieniu do znaku zodiaku, kluczowe jest także występowanie planet oraz ich odległości w stosunku do siebie (np. koniunkcje).

Profesjonalna interpretacja kosmogramu oraz jego cena

Interpretacja kosmogramu oraz jego indywidualne sporządzenie to wydatek rzędu 200 – 750 złotych. Cena usługi zależy od wybranego rodzaju kosmogramu.

Jak obliczyć kosmogram samodzielnie?

Kosmogram można stworzyć samodzielnie, np. po to, by dowiedzieć się więcej o charakterze, emocjach i zdrowiu dziecka. Samodzielnie wykreślony kosmogram pozwoli nam jednak jedynie wstępnie określić zależności, które pojawiają się w naszym horoskopie astrologicznym. Tylko profesjonalny astrolog natomiast będzie w stanie zinterpretować kosmogram precyzyjnie.

Jak obliczyć kosmogram i jak czytać kosmogram, który został stworzony samodzielnie? W tym celu można skorzystać z programów astrologicznych. Niektóre z nich są dostępne za darmo w Internecie.

By stworzyć kosmogram, wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i podać: imię, nazwisko, dzień, miesiąc oraz rok urodzenia, a także godzinę urodzenia, kraj urodzenia i miasto. Następnie otrzymujemy kołowy wykres. Kluczowe w kosmogramie planety to: Merkury, Wenus, Pluton, Neptun, Saturn, Jowisz oraz Uran. Ważne są także Księżyc oraz Słońce. Dzięki odpowiedniemu rozczytaniu ich położenia w dniu narodzin można się dowiedzieć, jak będzie przebiegać rozwój danej osoby.

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kosmogram to indywidualna wróżba. Zobacz, czym jest horoskop urodzeniowy i co można wyczytać na jego podstawie - Strona Kobiet

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska