Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kosmiczne studia na Politechnice Wrocławskiej. Trzy nowe kierunki, rekrutacja trwa! Gdzie można znaleźć po nich pracę?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Co można robić po skończeniu lotnictwa i kosmonautyki, odnawialnych źródeł energii lub neutralność klimatycznej? Przeczytaj w opisach pod zdjęciami w galerii.
Co można robić po skończeniu lotnictwa i kosmonautyki, odnawialnych źródeł energii lub neutralność klimatycznej? Przeczytaj w opisach pod zdjęciami w galerii. PWr
Zimowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej trwa do 9 lutego. Na chętnych czekają 63 kierunki na studiach drugiego stopnia, w tym trzy nowości: lotnictwo i kosmonautyka, odnawialne źródła energii oraz neutralność klimatyczna. O nowych kierunkach na Politechnice Wrocławskiej przeczytasz poniżej. Gdzie pracować po tych studiach? Zobacz szczegóły w galerii.

Lotnictwo i kosmonautyka na Politechnice Wrocławskiej. Co to za kierunek?

Wśród nowości, najbardziej ekscytująco brzmi kierunek lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Studenci będą mogli wybrać, czy bardziej chcą skupić się na dronach (bezzałogowych statkach powietrznych) czy na inżynierii kosmicznej.

Zobacz też: To już pewne! Taki będzie nowy wiek emerytalny w Polsce. Mamy też prognozę waloryzacji emerytury na 2024 rok

- O ile na studiach inżynierskich na lotnictwie i kosmonautyce nasi studenci mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: napędy i płatowce oraz awionika i sterowanie, o tyle na studiach magisterskich proponujemy im dwa bloki tematyczne do wyboru: bezzałogowe statki powietrzne oraz inżynieria kosmiczna. Nie chcemy powtarzać materiału ze studiów inżynierskich, a iść dalej. Dzięki temu, bazując na bardzo dużej już wiedzy o mechanice lotu, napędach czy systemach pokładowych, nasi studenci będą mogli zgłębiać zagadnienia, które są mocno związane z aktualnymi trendami w sektorze lotniczym i kosmicznym - mówi dr inż. Katarzyna Strzelecka z Katedry Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej, wykładowczyni na kierunku.

Zajęcia poprowadzą wykładowcy zaangażowani w pracę związaną z branżami lotniczą i kosmiczną, m.in. przedstawicielka wrocławskiej firmy SatRevolution (specjalizującej się w budowie małych satelitów) oraz osoby pracujące w lotnictwie wojskowym. Nauki będzie sporo, obejmie m.in. zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, mechatroniką, matematyką czy mechaniką nieba. Na kandydatów czeka 30 miejsc.

Co można robić po lotnictwie i kosmonautyce? Zobacz w galerii >>

Studiuj odnawialne źródła energii oraz neutralność klimatyczną

Odnawialne źródła energii na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym to propozycja dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z projektowaniem, analizowaniem i badaniami najróżniejszych instalacji energetycznych wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Studia dają też możliwości wyjazdów naukowych m.in. do CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), ITER (Międzynarodowy Eksperymentalny Reaktor Termonuklearny) czy ESA (Europejska Agencja Kosmiczna). Dla chętnych przygotowano 30 miejsc.

Z kolei trzecia nowość to neutralność klimatyczna na Wydziale Inżynierii Środowiska. Kierunek ten przeznaczony jest dla osób, które chcą zostać specjalistami m.in. w zakresie systemów OZE i magazynowania energii, zrównoważonego rozwoju, adaptacji i łagodzenia zmian klimatycznych, ekologicznego transportu oraz ograniczania wpływu przemysłu i rolnictwa na środowisko. Studia te są skierowane do wszystkich absolwentów studiów inżynierskich I stopnia, a dla chętnych przygotowano 60 miejsc.

Zobacz w galerii, gdzie można pracować po lotnictwie i kosmonautyce, odnawialnych źródłach energii oraz neutralności klimatycznej >>

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska