Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konferencja KO ws. lotu prezydenta Andrzeja Dudy. „Ten rząd nieodpowiedzialnych ludzi doprowadzi do kolejnej katastrofy”

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Konferencja KO ws. lotu prezydenta Andrzeja Dudy. „Ten rząd nieodpowiedzialnych ludzi doprowadzi do kolejnej katastrofy”
Konferencja KO ws. lotu prezydenta Andrzeja Dudy. „Ten rząd nieodpowiedzialnych ludzi doprowadzi do kolejnej katastrofy” fot. adam jankowski / polska press
- Rozmawiamy o dwóch wielkich skandalach i deklarujemy bardzo mocno – tej sprawy nie zostawimy. Mamy mocne przeświadczenie i przekonanie, że jeżeli opozycja nie będzie upominać się o przestrzeganie warunków bezpieczeństwa, to ten rząd nieodpowiedzialnych ludzi doprowadzi do kolejnej katastrofy – mówił podczas konferencji poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński.

W środę odbyła się konferencja Koalicji Obywatelskiej dotycząca „złamanie przepisów i tuszowanie sprawy lotu z prezydentem Andrzejem Dudą.”

- Chcieliśmy się odnieść na tej konferencji do słynnego już lotu prezydenta Andrzeja Dudy w kampanii prezydenckiej 2 lipca. Lotu, który może być instruktażowo pokazany, jak w Polsce łamany są procedury, jak szafuje się życiem ludzkim , nie dba się o to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo – mówił podczas konferencji poseł Marcin Kierwiński.

Podkreślił, że już wtedy razem z posłem Laskiem przeprowadzili kontrole i zapowiedziane była kontrola, jednak jak się okazało, nie dotyczyła ona naruszeń bezpieczeństwa.

- Tam gdzie jest PiS, tam gdzie jest partia Jarosława Kaczyńskiego, tam zawsze jeśli chodzi o procedury pojawia się „tupolewizm”. Tam zawsze zaczyna się brak poszanowania dla procedur, dla polskiego prawa, dla bezpieczeństwa obywateli – dodał Kierwiński.

Zaznaczył, że w kontekście lotu prezydenta poruszane są dwie kluczowe kwestie – dlaczego samolot w ogóle wystartował i tym samym narażono życie ludzi. Druga kwestia mówi o tuszowaniu całej sprawy, „o wielkiej aferze, która nie może wyjść na jaw, bo jest kampania wyborcza.”

„Niczego się nie nauczyli”

- Rozmawiamy o dwóch wielkich skandalach i deklarujemy bardzo mocno – tej sprawy nie zostawimy. Mamy mocne przeświadczenie i przekonanie, że jeżeli opozycja nie będzie upominać się o przestrzeganie warunków bezpieczeństwa, to ten rząd nieodpowiedzialnych ludzi doprowadzi do kolejnej katastrofy – jasno podkreślił polityk KO.

Dodał że rząd PiS-u niczego się przez ten okres nie nauczył. – Od 11 lat budują politykę na katastrofie smoleńskiej, ale nie są nawet w stanie wyciągnąć wniosków z tego, że takie nieodpowiedzialne działanie do niej doprowadziło – mówił Kierwiński.

Poseł Lasek zwrócił uwagę na ilość zaniedbań.

- Załoga nie została poinformowana wystarczająco wcześniej, ze lotnisko kończy pracę o godzinie 22. Służba Ochrony Państwa, która ma w obowiązkach poinformowanie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o tym, że może dojść do opóźnienia lotu, nie wykonała tego zadania – mówił Lasek.

Podkreślił, że „tak nie może się dziać w cywilizowanym państwie.” Dodał, że osoby odpowiedzialne za błąd zamiast zastanawiać się nad jego naprawą myślą o tym, jak go zatuszować przed opinią publiczną, jak oszukać dziennikarzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Konferencja KO ws. lotu prezydenta Andrzeja Dudy. „Ten rząd nieodpowiedzialnych ludzi doprowadzi do kolejnej katastrofy” - Portal i.pl

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska