Kończy się zimowa rekrutacja na wrocławskich uczelniach

Marcin Kaźmierczak
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Przemyslaw Swiderski
Udostępnij:
Dobiega końca zimowa rekrutacja na wrocławskich uczelniach. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy we wrześniu nie dostali się na studia, chcą zmienić kierunek albo kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Jutro zakończy się rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Tradycyjnie na tej uczelni zimowy nabór cieszy się sporym zainteresowaniem. To szansa przede wszystkim dla tych, którzy chcą kontynuować naukę po zdobyciu dyplomu inżyniera.
– W tym roku przygotowaliśmy dla chętnych 3685 miejsc. Otrzymaliśmy 3855 zgłoszeń– mówi Anetta Stypułkowska, kierowniczka Działu Rekrutacji. Największym zainteresowaniem cieszyła się architektura, informatyka a także budownictwo.

Zimowa rekrutacja zakończyła się już na Uniwersytecie Ekonomicznym. Przeprowadził ją jedynie Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny. Na 266 miejsc aplikowały 283 osoby.
– Zaoferowaliśmy studia drugiego stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, który łączy wiedzę z dziedzin inżynierskich z wiedzą ekonomiczną i menedżerską. Takie wykształcenie daje później możliwość pełnienia funkcji kierowniczych w przeróżnych organizacjach. Można więc powiedzieć, że jest to kierunek dyrektorski – mówi Jolanta Nowacka, rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego.

Jeszcze do środy potrwa nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam jednak było mniej chętnych niż miejsc. W ofercie najstarszej uczelni znalazła się matematyka i informatyka, a także kierunki humanistyczne – europeistyka, filozofia i politologia. Z powodu niewielkiej liczby chętnych w marcu nie rozpoczną się zajęcia na politologii i informatyce.

Do końca tygodnia potrwa rekrutacja na Uniwersytecie Przyrodniczym, który zaoferował 19 kierunków magisterskich. Wśród nich są dwa nowe kierunki – inżynieria bezpieczeństwa oraz żywienie człowieka i dietetyka. Na architekturze krajobrazu można z kolei studiować na specjalizacji „Chinese and polish tradition in shaping of the landscape”, która daje możliwość zdobycia podwójnego dyplomu magistra – Uniwersytetu Przyrodniczego oraz uniwersytetu w Chinach.

Kandydaci przyjęci na wrocławskie uczelnie w zimowym naborze rozpoczną zajęcia na początku marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kierunekrozowoju
Witam! Jeszcze do jutra można składać aplikacje na studia. Wszyscy, którzy jeszcze wahają się jakie studia wybrać zachęcam do skorzystania z bezpłatnego testu predyspozycji zawodowych. Dzięki jego wynikom można otrzymać bardzo cenne wskazówki. Odpowiedzi zostaną przygotowane w oparciu o indywidualne preferencje, zainteresowania i osobowość. Opinia jaką można otrzymać będzie dopasowana do osoby wypełniającej test i warta poważnego rozważenia. Zapraszam na stronę kierunekrozwoju pl gdzie test jest udostępniony zupełnie za darmo.

Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju
k
kierunekrozowoju
Witam! Jeszcze do jutra można składać aplikacje na studia. Wszyscy, którzy jeszcze wahają się jakie studia wybrać zachęcam do skorzystania z bezpłatnego testu predyspozycji zawodowych. Dzięki jego wynikom można otrzymać bardzo cenne wskazówki. Odpowiedzi zostaną przygotowane w oparciu o indywidualne preferencje, zainteresowania i osobowość. Opinia jaką można otrzymać będzie dopasowana do osoby wypełniającej test i warta poważnego rozważenia. Zapraszam na stronę kierunekrozwoju.pl gdzie test jest udostępniony zupełnie za darmo.

Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie