Kolarstwo: Tomasz Marczyński znów mistrzem Polski

PAW
Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) został nowym mistrzem Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn, rozegranym na dystansie 218 kilometrów, na trasie wokół Złotoryi.

Srebrny medal zdobył inny z reprezentantów CCC Polsat Polkowice, Tomasz Smoleń. Na najniższym stopniu podium z medalem brązowym stanął Maciej Paterski (Liquigas - Cannondale).

Marczyński zdobył tym samym swoje drugie złoto podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Złotoryi - po wygranej w czwartkowej jeździe indywidualnej na czas. (ostatni raz taka sytuacja zdarzyła się w 2000 roku, kiedy mistrzem jazdy na czas jak i ze startu wspólnego został Piotr Wadecki). Dla Marczyńskiego to już drugi tytuł mistrza kraju w kategorii elita w wyścigu ze startu wspólnego. W 2007 roku w Kielcach po raz pierwszy zdobył koszulkę z orłem na piersi.