Klasyk Energa Basket Ligi Kobiet dla BC Polkowice. Wygrana z Eneą Gorzów Wlkp.

Dawid Foltyniewicz
BC Polkowice
W szlagierowym starciu 10. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet BC Polkowice pokonało na wyjeździe PSI Eneę Gorzów Wielkopolski 78:73.

W sobotnim meczu losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej minuty. Najwyższe prowadzenie, jakie były w stanie wypracować polkowiczanki, to zaledwie dziewięć oczek.

Po pierwszej połowie „Pomarańczowe” wygrywały 36:33. Ich zwycięstwo przypieczętował przechwyt i punkty Feyondy Fitzgerald na osiem sekund przed końcową syreną.

10. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet
Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – BC Polkowice 73:78 (15:16, 18:20, 21:20, 19:22)

Enea: Hristova 28, Hurt 19, Jones 13, Dźwigalska 6, Keller 6, Owczarzak 3.
BC: Cado 25, Mavunga 19, Spanou 15, Fitzgerald 10, Grabska 7, Telenga 2.