Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Kiedy znikną bramki z naszych autostrad? Są nowe decyzje

Nie do końca czerwca, a do 30 września tego roku miałby obowiązywać okres przejściowy, kiedy to na autostradach A4 i A1 równolegle będzie działał nowy

Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Kiedy znikną bramki z naszych autostrad? Są nowe decyzje

Nie do końca czerwca, a do 30 września tego roku miałby obowiązywać okres przejściowy, kiedy to na autostradach A4 i A1 równolegle będzie działał nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL i obecny viaTOLL. Tak zdecydowali posłowie, którzy znowelizowali ustawę dotyczącą poboru opłat drogowych. Oznacza to, że bramki - w obecnej formie - pozostaną na nich dłużej niż początkowo zapowiadano.

Dokładniej chodzi o nowelizację ustawy o autostradach płatnych oraz Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z dotychczasowymi przepisami system poboru opłat viaTOLL ma działać do końca czerwca 2021 roku. Rozpoczęcie poboru opłaty w systemie e-TOLL zaplanowano na pierwszą połowę czerwca tego roku. Jeżeli nowela wejdzie w życie, pierwszy termin ulegnie przesunięciu o trzy miesiące, a z autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Sejm przyjął także szereg poprawek, które mają doprecyzować działanie systemu i usunąć wątpliwości interpretacyjne.

Na kolejnych stronach wyjaśniamy od kiedy i jak ma działać nowy system i jak będziemy mogli płacić za przejazd autostradami. Na początek jednak o nowych terminach likwidacji szlabanów. O tym piszemy na następnej stronie.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy