Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamienica zamiast parkingu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Miasto sprzedało działkę

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Ten parking przy ul. Kazimierza Wielkiego niedługo zniknie
Ten parking przy ul. Kazimierza Wielkiego niedługo zniknie google maps
Sprzedana została miejska działka przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29b. Za trzy lata ma tam stanąć współczesna kamienica z lokalami usługowymi na parterze. Spółka Urban Corp za 342 m2 zaoferowała 2,5 mln zł netto.

Działka przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29b do tej pory była parkingiem. Teraz jednak teren ten został sprzedany. W przetargu wpłynęły dwie oferty. Cena wywoławcza wynosiła 1,6 mln zł netto. Ostatecznie jednak działkę sprzedano za 2,5 mln zł.

- Oferta Urban Corp sp. z o. o. spełnia wszystkie warunki zawarte w ogłoszeniu przetargowym. Sposób zagospodarowania nieruchomości – zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami w parterze – jest zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Oferent oświadcza, że zrealizuje budynek w stanie surowym zamkniętym zgodnie z przedłożoną koncepcją urbanistyczno-architektoniczną, przyjętą w postępowaniu przetargowym, w terminie nie późniejszym, niż 3 lata od daty nabycia nieruchomości - mówi Marcin Obłoza z biura prasowego urzędu miasta we Wrocławiu.

Zdaniem komisji konkursowej planowany budynek będzie dobrze wpisany w kontekst otoczenia i korespondujący z publiczną przestrzenią chodnika oraz kościoła. - Płyty elewacyjne o odcieniu ciemnego kamienia dobrze nawiązują do budynku Europeum, ale przy dalszym opracowaniu projektu warto przygotować inny wariant kolorystyczny w jaśniejszej tonacji - czytamy w opinii komisji.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska