Kadra wąska, ale serca waleczne. Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 2:3

PAP
#VolleyWrocław wyszarpał w Kaliszu zwycięstwo w pięciu setach z MKS-em, chociaż przegrywał już 1:2 w setach.

Kadra wąska, ale za to serca waleczne. Siatkarki #VolleyWrocław sprawiły w Kaliszu swoim kibicom miłą niespodziankę i wygrały drugi mecz w sezonie. Tak jak w Tarnowie najwięcej punktów dla drużyny zdobyła Julia Szczurowska. Tym razem miała mocne wsparcie w obu przyjmujących.

W tie-breaku Volley miał już siedem punktów przewagi, ale końcówka była nerwowa. Na szczęście udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Już w piątek pierwszy mecz w Orbicie. Rywalem - Pałac.

W innych spotkaniach III kolejki BKS niespodziewanie wygrał 3:0 z ŁKS-em i na dziś jest liderem Tauron Ligi. Ten mecz w nieco innym świetle stawia porażkę #VolleyWrocław z bielszczankami (0:3) przed tygodniem, bo okazuje się, że Bielsko-Biała może w tym sezonie trochę namieszać.

TAURON liga

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 2:3 (22:25, 25:15, 25:16, 23:25, 11:15)

MKS: Drużkowska (9), Mlinar (12), Rasińska (21), Efimienko-Młotkowska (10), Grabka (5), Fedorek (17), Śliwa (libero), Pajdak (libero) oraz Wawrzyniak, Kuligowska (3), Cgan (1) i Bosković (4).
#Volley: Szczurowska (20, MVP), Lewandowska (11), Muhlsteinova (2), Bączyńska (18), Ponikowska (10), Stronias (11), Pawłowska (libero) oraz Szady, Stancelewska (2) i Chorąża.

Pozostałe wyniki: ŁKS Łódź - BKS Bielsko-Biała 0:3 (31:33, 23:25, 19:25), Akademia Tarnów - Budowlani Łódź 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 14:25), STAL Mielec - Uni Opole 3:2 (26:28, 25:18, 25:23, 24:26, 15:8), Pałac Bydgoszcz - Chemik Police___0:3 (23:25, 17:25, 22:25), Rysice Rzeszów - Radomka Radom (zakończył się wczoraj po zamknięciu gazety).

1. BKS Bielsko-Biała___3___9___9:0
2. Grupa Azoty Chemik Police___3___9___9:0
3. Grot Budowlani Łódź___3___9___9:1
4. PGE Rysice Rzeszów___2___6___6:0
5. #VolleyWrocław___3___4___6:7
6. Energa MKS Kalisz___3___4___5:7
7. MOYA Radomka Radom___2___3___4:4
8. ŁKS Commercecon Łódź___3___3___3:7