Irlandia - Polska 1:1. Komentarze po meczu w Dublinie (FILMY)

red., H. Zdankiewicz, M. Szczepanski (AIP), FotoOlimpik/x-news
Irlandia - Polska 1:1. Biało-czerwoni zremisowali w meczu eliminacji do ME Francja 2016 w Dublinie, choć do 90 minuty prowadzili. Jak komentuje się wynik i samo spotkanie spotkanie w Polsce i Irlandii? Oto komentarze po meczu Irlandia - Polska. Mecz Irlandia - Polska - FILMY.

Polska zremisowała w Dublinie z Irlandią choć do 90 minuty prowadziliśmy z Wyspiarzami. Prawda jest jednak taka, że z przebiegu spotkania podział punktów jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym. W drugiej połowie biało-czerwoni dali się zepchnąć gospodarzom do głębokiej defensywy. Efektem tego był gol wyrównujący. I nie zmienia tego nawet fakt, że rzutu rożnego po którym padł gol dla Irlandii nie powinno być, bowiem wcześniej w polu karnym faulowany był nasz bramkarz Łukasz Fabiański.

Irlandia jest obecnie na 4. miejscu tabeli. Liderem są Polacy, którzy mają nad Wyspiarzami 3 punkty przewagi. O jedno oczko wyprzedzamy Niemców i Szkotów. W następnej kolejce gier Polska zagra u siebie z Gruzją, a Irlandia ze Szkocją. Niemcom już w zasadzie można dopisać 3 pkt za mecz z Gibraltarem.

Dlatego wiele wskazuje na to, że losy awansu mogą rozstrzygnąć się dopiero w październiku, podczas dwóch serii gier. Biało-czerwoni zagrają wtedy ze Szkocją na wyjeździ i z Irlandią u siebie.

RELACJA: Irlandia - Polska 1:1. Bramka Peszki nie wystarczyła do zwycięstwa, remis w Dublinie [ZDJĘCIA]

„Strzał Longa utrzymał nadzieję żywa, zabezpieczając cenny punkt” - zatytułował czołówkową relację z meczu w swoim dodatku sportowym The Irish Times. - Jesteśmy zupełnie innym zespołem w drugich połowach - celnie zauważył Emmet Malone, dziennikarz Timesa.

„Uratowani przez strzał Longa” - okładka „Irish Independent” to właśnie typowa gra słów, bo tytułowy "Long shot" w żargonie piłkarskim oznacza strzał z dystansu. To wyrażenie pojawia się często w relacjach irlandzkich dziennikarzy, mimo że wyrównujący gol padł z bliska. „Strzał Longa pomógł Irlandii utrzymać marzenia o Mistrzostwach Europy” - czytamy na drugiej stronie gazety.

W podobnym tonie utrzymane są materiały w sportowym dodatku „Independent”, gdzie materiałom z meczu poświęcono siedem stron. W ocenie gazety najlepiej w zespole Irlandii zagrali Coleman, O`Shea, Whelan i Hoolahan, którzy zasłużyli na notę 7, podobnie jak rezerwowi McClean i strzelec gola Long.

„Długa linia życia” - tak zatytułowała swój tekst z ostatniej strony „Irish Daily Mail”. To oczywiście również gra słów nawiązująca do wyrównującego gola Longa w końcówce. - Wszystkie oczy zwrócone są teraz na bitwę ze Szkocją - krzyczał z kolei nagłówek dodatku sportowego tego dziennika.