Internauci: Nie wycofujcie pozwu w sprawie eksmisji Romów z koczowiska

Redakcja
fot. Gazeta Wrocławska
Udostępnij:
Internauci nie chcą wstrzymywania planowanej eksmisji Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W naszej sondzie na ten temat zagłosowały od wczoraj 2543 osoby. Aż 2195 internautów (86 procent) twierdzi, że miasto nie powinno wycofywać z sądu pozwu w sprawie eksmisji Romów. 348 osób (14 procent) uważa, że miasto od eksmisji powinno odstąpić.

Wycofania pozwu domaga się od prezydenta Rafała Dutkiewicza Rzecznik Praw Obywatelskich oraz grupa kilkudziesięciu wrocławskich intelektualistów. - Prawem Człowieka, jest prawo do bycia legalnym pod każdą szerokością geograficzną i w każdym miejscu na kuli ziemskiej - napisali w liście do prezydenta.

- Władze Wrocławia, wobec intensywnych protestów mieszkańców, są zobowiązane egzekwować prawo i wyjaśnić kwestię nielegalnego zajęcia terenu koczowiska. Nie możemy również ignorować orzeczeń Nadzoru Budowlanego i Sanitarnego, które jednoznacznie podkreślają, że panujące na koczowisku warunki budowlane i sanitarne wprost zagrażają życiu i zdrowiu mieszkających tam ludzi - odpowiada Dutkiewicz.

Czytaj koniecznie: Finansując Śląsk Wrocław Dutkiewicz chodzi na pasku ksenofobicznego elektoratu [LIST]

Zobacz też:
List intelektualistów w sprawie Romów
Odpowiedź prezydenta na list intelektualistów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie