OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Hubert Hurkacz z problemami przebrnął do drugiej rundy turnieju w Halle ATP 500, w którym broni tytułu sprzed roku Andrzej Szkocki
Rozstawiony z numerem 6. i broniący tytułu Hubert Hurkacz w trzech setach pokonał Amerykanina Christophera Eubanksem 6:4, 6:7(11), 6:3 w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 na kortach trawiastych Terra Wortmann Open Halle.

Dobry return Hurkacza spowodował, że Eubanks zaczął popełniać błędy i został przełamany w siódmym gemie pierwszego seta na 4:3. Polak wygrał gema do 30, a całego seta 6:4.

Pięć piłek meczowych Hurkacza w drugim secie

Druga partia była bardzo wyrównana. Gra toczyła się gem za gem i doszło do tie-breaka, w którym Eubanks zwyciężył 13-11, choć Hurkacz miał aż pięć piłek meczowych.

„Hubi” w trzecim secie dzięki serwisowi wygrał pierwszego gema do zera, a po chwili przełamał rywala i prowadził już 3:0. 77. w rankingu ATP tenisista z Atlanty wygrał kolejne gemy przy swoim serwisie, ale nie zdołał odrobić strat do Polaka i zszedł z kortu pokonany 3:6 siódmym meczbolem Hurkacza. Mecz trwał 165 minut.

„Obrońca tytułu awansował do R2 w Halle! Hubert Hurkacz wywalczył z Eubanksem 6:4 6:7( 11) 6:3” – napisał serwis ATP.

Był to pierwszy pojedynek tych tenisistów.

Holender Griekspoor będzie dużo groźniejszy

– Wierzyłem w siebie przez cały czas, wierzyłem, że wygram ten mecz, choć było ciężko, bo Christopher zagrał znakomicie, bardzo agresywny tenis, świetnie serwował. Dzisiejszy mecz był moim ósmym na kortach trawiastych. Nie było łatwo przestawić mi sie z kortów ziemnych na trawiaste, zmienić sposób biegania, ale udąło mi się. Najważniejsze, że w decydujących momentach wykazałem się walecznością i cierpliwością. Kolejnym moim rywalem będzie Tallon Griekspoor. Wygrał w S-Hertogenbosch. Na pewno będę musiał zagrać swój tenis. Nie będzie to łatwe

– przyznał w pomeczowym wywiadzie na korcie wrocławianin.

Kolejny rywal Huberta – Holender Griespoor (29. ATP) pokonał w dwóch setach Hiszpana Roberto Carballesa Baenę 6:2, 7:5.