Hubert Hurkacz wygrywa w The Boodles Tennis Challenge

Filip Bares
Andrzej Szkocki/Polska Press
W piątek Hubert Hurkacz rozegrał pokazowy mecz w The Boodle Tennis Challenge. W swoim ostatnim meczu przed wielkoszlemowym Wimbledonem Polak pokonał Słowaka Alexa Molcana 6:4, 6:3.

Turniej pokazowy The Boodles Tennis Challenge rozpoczął się we wtorek w Stoke Park w Buckinghamshire w Wielkiej Brytanii. Z czołówki światowego tenisa kibice mogą obejrzeć m.in. Greka Stefanosa Tsitsipasa czy Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassime.

W pierwszym secie zarówno Hurkacz jak i Molcan planowo wygrywali swoje podania aż do stanu 4:4, gdy Polak w końcu przełamał Słowaka, wykorzystując pierwszy break-point w tym meczu. Drugi set to już totalny chaos -najpierw obaj tenisiści wymienili się trzema przełamaniami z rzędu, a przy stanie 5:3 Słowak obronił aż pięć piłek meczowych, zanim Hurkacz wykorzystał szóstą.

Hurkacz i Molcan wcześniej grali ze sobą w finale juniorskiego Australian Open w 2015 roku.

Wyniki:
Wtorek: Schwartzman – Auger-Aliassime 7:5, 5:7, 10:5; Coric – Popyrin 66:4, 3:6, 10:3; Balaji/Bopanna – Mukund/Raja 7:6 (11), 2:6, 11:9.

Środa: Coric – Korda 6:3, 3:6, 10:4; Rublev – Auger-Aliassime 7:6 (3), 7:6 (3); Popyrin – Molcan 6:4, 5:7.

Czwartek: Musetti – Bautista Agut 7:6 (1), 6:4; Auger-Aliassime – Davidovich Fokina 6:3, 6:2; Lajovic – Schwartzman 6:4, 3:6, 10:8.

Piątek: Rublev – Musetti 6:3, 6:2; S. Tsitsipas – Davidovich Fokina 6:4, 6:4; Hurkacz – Molcan 6:4, 6:3.