Zbigniew Czyż
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Caroline Blumberg PAP/EPA
Hubert Hurkacz awansował do półfinału tenisowego turnieju w Stuttgarcie. Polak pokonał w ćwierćfinale Australijczyka Christophera O'Connella 6:4, 6:4. Rywalem wrocławianina w walce o finał będzie zwycięzca meczu Richard Gasquet - Jan Lennard-Struff.

Wyrównany pierwszy set

Udany początek meczu dla Huberta Hurkacza, choć Polak toczy na razie zacięty bój z Australijczykiem. Wrocławianin wygrał dwa gemy przy własnym podaniu i prowadzi 2:1.

Jak na razie żaden z tenisistów nie przełamał rywala, zarówno Hurkacz jak i O'Connel utrzymują swój serwis jest 3:3.

Polak zaliczył już sześć asów serwisowych, 29-letni Australijczyk - dwa. Urodzony w Sydney tenisista ma na koncie jeden podwójny błąd.

Młodszy o trzy lata Hurkacz serwuje na poziomie 70 procent skuteczności przy pierwszym podaniu.

Hubert Hurkacz prowadzi 5:4.

Jest pierwsze i od razu decydujące przełamanie w pierwszej partii na korzyść reprezentanta Polski. Hurkacz wygrał seta po czterdziestu siedmiu minutach 6:4!

Niemal identyczna druga partia

Początek drugiego seta bliźniaczo podobny do pierwszego. Zarówno Polak jak i Australijczyk serwują z dużą skutecznością, klasyfikowany na 14. miejscu w rankingu ATP Hurkacz prowadzi 2:1.

3:2 dla podopiecznego amerykańskiego trenera Craiga Boyntona.

Siedem gemów w drugim secie za nami, żaden z zawodników nie daje się przełamać, 4:3 prowadzi 26-letni Hurkacz.

Hurkacz miał dwa break-pointy, aby objąć prowadzenie 5:3, ale nie wykorzystał szans.

Niesamowite! Drugi set był identyczny jak pierwszy. Przy stanie 5:4 Hurkacz znów przełamał rywala w decydującym momencie, wygrał drugą partię 6:4, a cały mecz po godzinie i dwudziestu ośmiu minutach 2-0.

Jeden mecz Hurkacza w drodze do ćwierćfinału

W drodze do ćwierćfinału Polak rozegrał tylko jeden mecz z Japończykiem Yosuke Watanuki (121 w rankingu ATP). W pierwszej rundzie wrocławianin miał wolny los. Mecz z zawodnikiem z Azji nie należał do tych łatwych. Pojedynek polsko-japoński trwał prawie dwie i pół godziny, zakończył się zwycięstwem wrocławianina 4:6, 7:6(5), 7:6(5).

Rywalem Hurkacza jest klasyfikowany na 74. miejscu w rankingu ATP Australijczyk Christopher O'Connell. Na kortach trawiastych w Niemczech rozegrał o jeden mecz więcej. W pierwszej rundzie sensacyjnie ograł Niemca Daniela Altmaiera, w następnym spotkaniu pokonał doświadczonego Włocha Lorenzo Sonego. Warto podkreślić, że w dwóch meczach Australijczyk nie stracił ani jednego seta.

Gasquet lub Struff rywalem w półfinale

Rywalem Hurkacza w półfinale będzie zwycięzca meczu z pary Richard Gasquet - Jan-Lennard Struff.