Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głównym produktem IASE z Wrocławia jest jedyny polski sytem automatyki nowej generacji – MASTER

Redakcja
Głównym produktem IASE z Wrocławia jest jedyny polski sytem automatyki nowej generacji – MASTERIASE z Wrocławia jest jednym z laureatów Dolnośląskiego Gryfa Nagrody Gospodarczej w 2013 roku
Głównym produktem IASE z Wrocławia jest jedyny polski sytem automatyki nowej generacji – MASTERIASE z Wrocławia jest jednym z laureatów Dolnośląskiego Gryfa Nagrody Gospodarczej w 2013 roku FOT. IASE
Historia wrocławskiego Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych zaczęła się w 1949 roku, kiedy to profesor Jan Kożu-chowski stworzył zespół, w którym znaleźli się inżynierowie i studenci, którzy czynnie zaangażowali się w odbudowę zniszczonej energetyki krajowej, głównie dolnośląskiej.W 1997 roku Instytut, jako pierwsza jednostka badawczo-rozwojowa w kraju, wprowadził System Zapewnienia Jakości ISO 9001 w pełnym zakresie działalności.

Spośród wielu nagród, medali i wyróżnień, jakie Instytut zdobył do tej pory, znalazła się także Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf 2013 w kategorii innowacyjność, uzyskana „Za szczególne osiągnięcia w zakresie innowacyjności”. Doświadczenia inżynierów zebrane podczas realizacji przez IASE wielu inwestycji w energetyce polskiej i światowej posłużyły i nadal służą doskonaleniu produktów i usług zgodnie ze światowymi tendencjami rozwojowymi w technologii energetycznej i informatyce. – Wiodącym produktem Instytutu jest jedyny polski system automatyki nowej generacji – MASTER – mówi Krystyna Zabłocka, kierownik Działu Obsługi Klienta. – Służy on do kontroli, sterowania i wizualizacji urządzeń wytwarzania.Jest oparty całkowicie na polskiej myśli technicznej – dodaje Krystyna Zabłocka.

Instytut jest wykonawcą wielu specjalistycznych, często niepowtarzalnych prac w zakresie automatyzacji i sterowania procesami przemysłowymi.

Dzięki zastosowaniu najnowszej techniki mikroprocesorowej, możliwe jest dostosowanie własnego systemu automatyki MASTER do wszelkich urządzeń pomiarowych i wykonawczych pojawiających się na rynku.

Instytut ma nowoczesne zaplecze naukowo-badawcze.  Prowadzi działalność badawczą, rozwojową i wdrożeniową. Ma status centrum badawczo--rozwojowego, jest akredytowany przez Polskie Centrum Akredytacji, Laboratorium Badawcze i Wzorcujące.

Wykonuje usługi dorównujące poziomem nowoczesności stosowanych technologii najlepszym firmom zagranicznym. Na rynku krajowym spółka jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw wykonujących tak złożone i zaawansowane usługi i produkty.

– Instytut wykonuje wiele unikatowych prac dotyczących regulacji systemowej ARCM (automatyczna regulacja częstotliwości i mocy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego) oraz problematyki tzw. pracy elastycznej jednostek wytwórczych. Mają one szczególne znaczenie w układach technologicznych produkcji energii przy współ-spalaniu biomasy. Wykonuje też systemy do wykrywania i zapobiegania zapłonom i pożarom w młynach węglowych itp. – tłumaczy Krystyna Zabłocka.

Katarzyna Gęsiarz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska