GIS ostrzega przed nową substancją psychoaktywną. "Wysokie ryzyko zatruć, które mogą być śmiertelne"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Jak wskazano, narkotyk ten może przybierać postać mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją, liquidów do e-papierosa. Zdjęcie ilustracyjne.
Jak wskazano, narkotyk ten może przybierać postać mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją, liquidów do e-papierosa. Zdjęcie ilustracyjne. Krzysztof Kapica/ Polska Press
Główny Inspektor Sanitarny alarmuje, że w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy zaobserwowano "gwałtowny wzrost liczby identyfikacji niebezpiecznej substancji o nazwie MDMB-4en-PINACA". - Ze względu na swoją wysoką moc, MDMB-4en-PINACA może stwarzać wysokie ryzyko poważnych zatruć, które w niektórych przypadkach mogą być śmiertelne- ostrzega GIS.

- W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy na terenie Polski obserwuje się gwałtowny wzrost liczby identyfikacji niebezpiecznej substancji o nazwie MDMB-4en-PINACA (3,3-dimetylo-2-(1-(pent-4-en-1-ylo)-1H-indazolo-3-karboksyamido) butanian metylu), syntetycznego kannabinoidu (kannabinomimetyku)- ostrzega GIS.

Jak wskazano, narkotyk ten może przybierać postać mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją, liquidów do e-papierosa. Ponadto wskazano, że produkty sprzedawane są jako tabletki, proszki, ziołowe mieszanki, jak również liquidy do palenia.

- Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w niesieniu pomocy przez służby medyczne- alarmuje GIS.

Po zażyciu narkotyku mogą wystąpić:

  • halucynacje, paranoja, psychoza oraz agresywne i gwałtowne zachowanie,
  • splątanie, strach, niepokój,
  • zniekształcone postrzeganie czasu,
  • nudności, wymioty,
  • letarg,
  • zaburzenia motoryki,
  • zaczerwienienie spojówek oczu,
  • objawy sercowo-naczyniowe (takie jak nadciśnienie, tachykardia, bradykardia, ból w klatce piersiowej, zawał mięśnia sercowego i udar),
  • drgawki, konwulsje, utrata przytomności, śpiączka.

Dopłaty do cen energii

Wideo

Materiał oryginalny: GIS ostrzega przed nową substancją psychoaktywną. "Wysokie ryzyko zatruć, które mogą być śmiertelne" - Polska Times

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Moje pierwsze pytanie czy ktoś kogoś zmusza do zażywania tych gówien. .
G
Gość
8 sierpnia, 12:35, on:

A myślałem po tytule, że chodzi o szczepionki. Przecież już tyle oso zmarło na świecie po tej truciźnie zwanej szczepionką na covid....

Nie myśl , to wyczerpuje ciebie . A jak ktoś zaproponuje tobie MDMB-4en-PINACA (3,3-dimetylo-2-(1-(pent-4-en-1-ylo)-1H-indazolo-3-karboksyamido) butanian metylu jako słodzik do kawy , syp ile się da . Trzy łyżeczki nawet . Ważne , że koncerny produkujące szczepionki nie zarobiły na tobie .

P
Patriota
To jest tak samo złodziejski szajs jak oferty tauron.... banda kretynów.
G
Gość
Wszystko to wina zakazu posiadania zielska w Polsce. Ci co chcą ćpać i tak ćpają tyle że nie pałą czystej rośliny tylko jakieś toksyczne wytwory. Śmierć tych ludzi to tylko i wyłącznie wina tego średniowiecznego państwa.
G
Gość
8 sierpnia, 12:35, on:

A myślałem po tytule, że chodzi o szczepionki. Przecież już tyle oso zmarło na świecie po tej truciźnie zwanej szczepionką na covid....

Na covid zmarło więcej, więc warto zaryzykować szczepienie.

G
Gość
Kogo ostrzega GIS? Narkomanów?
Dodaj ogłoszenie