Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Gazeta Wrocławska" wyróżniona Laurem Wrocławia

Aleksandra Buba
Wojciech Gryczyński, prezes TMW, złożył nagrodę na ręce Krzysztofa Bestera
Wojciech Gryczyński, prezes TMW, złożył nagrodę na ręce Krzysztofa Bestera Fot. Tomasz Hołod
To dla nas prawdziwe wyróżnienie, dzisiaj (3 listopada) zostaliśmy pierwszymi w historii zdobywcami Lauru Wrocławia.

- Tą nagrodą chcieliśmy wyróżnić ludzi i instytucje, które troszczą się o wizerunek Wrocławia i w zgodzie z tradycją sprawiają, że nasze miasto pięknieje i rośnie w siłę - wyjaśniał Wojciech Gryczyński, prezes Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Jako laureaci znaleźliśmy się w znamienitym gronie. Oprócz nas kryształową statuetką Lauru Wrocławia uhonorowano wieloletnią dyrektor Muzeum Historycznego Wrocławia Danutę Orłowską oraz festiwal Wratislavia Cantans pod pieczą dyrektora wrocławskiej filharmonii Andrzeja Kosendiaka. W imieniu redakcji "Gazety Wrocławskiej" nagrodę odebrał zastępca redaktora naczelnego Krzysztof Bester.

Uzasadniając wybór naszej gazety, jury podkreśliło, że kontynuujemy tradycję znanych wrocławskich dzienników, prowadzimy stałą działalność na rzecz miasta, odważnie podejmujemy poruszane przez nas tematy, a także jesteśmy otwarci na potrzeby mieszkańców i miasta.

Laur Wrocławia to najwyższa nagroda przyznawana przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Jest ona podziękowaniem za długoletnią działalność na rzecz kreowania wizerunku Wrocławia, miasta, które - jak podkreślali zebrani - pięknieje w naszych oczach.

Laury Wrocławia będą przyznawane co roku, a kandydatów może zgłosić każdy mieszkaniec miasta do końca kwietnia.

Komisji, która wyłoniła zwycięzców, przewodził prof. Bernard Jancewicz, a tegoroczni laureaci zasiądą w niej podczas kolejnych wyborów. Nowych laureatów poznamy w czerwcu 2011 roku, a tradycyjną datę wręczania nagród TMW zamierza ustanowić w rocznicę swojego powstania, czyli 23 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska