Francja - Dania 29:26 (15:13). Francuzi na 5. miejscu Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej

Reprezentacja Francji wygrała we Wrocławiu z Danią 29:26 (15:13) w meczu o 5. miejsce mistrzostw Europy. Zwycięstwo "Tricolores" ani przez moment nie było poważniej zagrożone.

W meczu o 5. miejsce spotkały się ze sobą zespoły, które przed mistrzostwami były typowane do gry w finale, czyli Francja i Dania. Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla „trójkolorowych”. Bardzo szybko wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie, ponieważ Duńczycy nie potrafili wykorzystywać nawet sytuacji 1 na 1 z bramkarzem.

W efekcie w 10 minutach Francja prowadziła 5:1. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona wzięli się jednak w garść i zniwelowali straty do dwóch oczek. Na przerwę schodzili przegrywając 15:13.

Po zmianie stron Francuzi utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie. Żaden z zespołów nie kwapił się też do podkręcania tempa. Dopiero na 7 minutę przed końcem Skandynawowie zdołali wyrównać, lecz mimo to nie przechylili szali zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczni Claude Onesty znów rzucili kilka bramek i wygrali 29:26. MVP tego pojedynku wybrano francuskiego bramkarza Vincenta Gerarda.

W końcówce wojnę nerwów wytrzymali Francuzi, a spora w tym zasługa Gerarda, który po raz kolejny w tym meczu udowodnił swoje wysokie bramkarskie umiejętności.

Francja - Dania 29:26 (15:13)
Francja: Omeyer, Gerard - Remili 5, Nyokas 2, Narcisse 1, Honrubia 1, N. Karabatić 4, Mahe, Sorhaindo 6, Goigou, L. Karabatić 1, Fabregas, Derot, Dipanda 1, Porte, Kounkoud 8.
Dania: Landin, Moller 1 - Lynggaard 3, Christiansen 1, Mensah 5, Mortensen 2, Eggert Magnussen, Lauge Schmidt 2, Noddesbo 3, Svan Hansen 1, Lindberg, Mollgaard Jensen, Toft Hansen, Hansen 1, Damgaard Nielsen, Balling 5.