Forum Kobiecości 2020 – za nami spotkanie pełne inspiracji i pozytywnej energii w gronie 40 laureatek plebiscytu

Klaudia Kłodnicka
To był dzień, jakiego jeszcze nie było! W minioną sobotę, czterdzieści laureatek plebiscytu "Kobieca Twarz Dolnego Śląska" zostało zaproszonych na wyjątkowe spotkanie do wrocławskiego Q Hotel. Był casting, panele warsztatowe oraz wyjątkowa sesja zdjęciowa z profesjonalnym fotografem.

W wyniku głosowania w regionie wybrano czterdzieści uczestniczek w czterech kategoriach: córki, matki, kobiety dojrzałe oraz seniorki. Laura Gawłowska, Marika Ćwiklińska, Anna Pilecka oraz Zofia Budzyńska-Pajek zdobyły największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach. Wszystkie laureatki w trakcie castingu odebrały pamiątkowe foldery oraz zestawy nagród, w tym srebrną biżuterię z limitowanej edycji zaprojektowanej specjalnie dla zwyciężczyń. Przystąpiły także do castingu, w którym wyłonione zostały cztery finalistki, które będą reprezentować Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale plebiscytu Kobieca Twarz, gdzie nagroda główną jest udział w kampanii promocyjnej serwisu ONA Strona Kobiet.

Było dużo śmiechu ale także łzy wzruszenia

Panie zebrane w hotelowym foyer powitała Natalia Niedzielska-Burdzy, odpowiadająca za marketing w Gazecie Wrocławskiej, zasiadająca także w jury. Przedstawiła uczestniczkom zasady bezpieczeństwa dotyczące covid-19, następnie omówiła plan warsztatów tematycznych. Odbył się casting, podczas którego panie po kolei odpowiadały na pytania i dzieliły się ciekawymi i wzruszającymi historiami. Wypowiedzi uczestniczek oceniała także ubiegłoroczna laureatka konkursu w kat. Seniorki, pani Halina Wierzbicka-Serafin oraz Rafał Wróblewski, zwycięzca plebiscytu Gazety Wrocławskiej Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura. – Wszystkie rozmowy z laureatkami były niezwykle ciekawe, pełne emocji. Nasze Panie opowiadały o swoim życiu, rodzinie, aspiracjach zawodowych i swoich marzeniach. Wspólnie śmialiśmy się ale i wzruszaliśmy, a najbardziej cieszyło mnie gdy laureatki mówiły o tym jak dobrze być kobietą i czuć spełnienie – opowiada Natalia Niedzielska-Burdzy. – Udział w zeszłorocznej edycji plebiscytu Kobieca Twarz był dla mnie osobistym sukcesem, bo nigdy wcześniej nie rywalizowałam z innymi kobietami by udowodnić, że kobiecość niejedno ma imię – wspomina pani Halina Wierzbicka-Serafin. – Czuję się wyzwolona i doceniona – to właśnie dał mi start w plebiscycie i wygrana w mojej kategorii. Spotkanie zapamiętam jako pretekst do tego by zwykłe, przeciętne kobiety takie jak ja odkryły w sobie walory, które mogą zaimponować innym. Chciałabym przekonać wszystkie Panie, że warto wziąć udział w takim konkursie, bo to też wspaniała okazja do spotkania innych, odważnych kobiet i podzielenia się z nimi swoimi doświadczeniami, których każda z nas ma już dużo w swoim „życiowym bagażu”.

Pani Teresa, jedna z uczestniczek w kategorii Seniorki przyjechała z Bolesławca. - Jestem emerytką, szczęśliwą żoną, matką, babcią oraz prababcią. W plebiscycie udało mi się zająć szóste miejsce – mówi. Na pytanie, kto zachęcił ją do startu w akcji odpowiada, że córka. - Chciałam wycofać swoją kandydaturę, ale moja córka namówiła mnie abym walczyła dalej – przekazuje nasza rozmówczyni.

Najważniejszy punkt spotkania: kobiecość!

Podczas wydarzenia nie zabrakło także inspirujących warsztatów. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziała m.in. Paulina Łotecka, która na co dzień pracuje jako Style Coach. W trakcie zajęć z analizy kolorystycznej pokazała uczestniczkom jak określić swój typ kolorystyczny i odkryć kolory, które najpiękniej podkreślają urodę. W trakcie zajęć padło sporo pytań o to jak wyglądać lepiej i jak dobrze się zaprezentować. O odpowiedniej prezencji mówiły także profesjonalne Trenerki, Aleksandra Aleksandrowicz oraz Kania KM, autorki #Kurs12 oraz uczestniczki wielu akcji wspierających kobiety. Z laureatkami poprowadziły spotkanie o Zupie - jaki wpływ ma otoczenie na nas samych, na relacje z nami i innymi osobami. W oparciu o metodę Work Smart Not Hard. 4 Ambasadorki otrzymują dodatkowo nagrody od Beatrice Bartlay - wstęp na warsztaty

Work Smart Not Hard

Ambasadorki otrzymają także bilety na 12 tygodniowy kurs online #Kurs12 gdzie nauczą się budować siebie w internecie w oparciu o siebie swoje wartości i talenty aby być autentyczne offline i online, które prowadzą certyfikowani Experci Metody WSNH i Trenerzy Procesowi w trakcie certyfikacji.

Organizatorzy przygotowali dla Pań także dodatkowy konkurs, w którym główną nagrodą był pobyt w jednym z dolnośląskich hoteli. Na pytanie konkursowe "Kto jest dla Ciebie symbolem/wzorem kobiecości i dlaczego?" padło wiele interesujących odpowiedzi ale najczęściej pojawiającym się wspólnym mianownikiem było słowo – mama oraz babcia.

Po burzliwych obradach jury wybrało zwyciężczynie castingu:
Kategoria Seniorki – Teresa Miszkurka z Wrocławia
Kategoria Kobiety dojrzałe – Beata Kowalska z Legnicy
Kategoria Córki – Laura Gawłowska z Wrocławia
Kategoria Matki – Marika Ćwiklińska z Twardogóry

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział w plebiscycie!

Uwaga na chińskie telefony

Wideo