DW
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 (3:0)
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 (3:0) K_kapica_afk
Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów nie dał żadnych szans Wigrom Suwałki i pewnie wygrał na własnym stadionie 4:1. Dublet ustrzelił Damian Kowalczyk, który na boisku pojawił się już w 20. minucie, zmieniając Mikołaja Lebedyńskiego. Głogowianie zrównali się punktami z Bruk-Betem Termalicą, ale Słoniki mają jeden mecz więcej do zagrania. Czy zespół Ivana Djurdjevicia stać na baraże, choć jeszcze niedawno okupował strefę spadkową?

Chrobry - Wigry. Jak padły bramki?

4. minuta - Nieudana interwencja bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Damian Piotrowski przejął piłkę i sprytnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

28. minuta - Wejście smoka Damiana Kowalczyka. Napastnik dostał futbolówkę w prezencie od Dobrotki, pozostało mu już tylko wykończyć akcję sam na sam z Balawejderem. Pewnym płaskim strzałem podwyższył prowadzenie.

40. minuta - Spadkowicz jest zagubiony w defensywie, a gospodarze tylko to wykorzystują. Zmiennik kompletuje dublet! Szybka akcja podopiecznych Ivana Djurdjevicia, piłka trafia pod nogi Kowalczyka, a ten uderza pod ręką Balawejderowi.

70. minuta - Akcja zmiennika, Denisa Gojki. Skrzydłowy znalazł w polu karnym Bartczaka, wyskoczył do zagranej futbolówki i pokonał Szromnika. Gol honorowy dla gości.

76. minuta - Seria uderzeń Kozaka, aż w końcu piłka zatrzepotała w siatce. Idealne uderzenie z kilkunastu metrów, Balawejder nie miał większych szans na obronę.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Damian Kowalczyk

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Rok temu polską ligę opuściło kilkunastu bardzo dobrych zawodników. Większość z nich starało się podbić lepsze rozgrywki, niż Ekstraklasa. Kto z nich poradził sobie najlepiej? Jak idzie tym piłkarzom, którzy postawili na transfer? Zobaczcie sami!