Euro 2012, grupa B: Dania - Portugalia 2:3 (RELACJA, ZDJĘCIA)

JEW
W grupie B Euro 2012 zakończył się mecz Dania - Portugalia. Od 24 minuty Portugalia prowadziła 1:0 po bramce obrońcy - Pepe. Kilkanaście minut później na 2:0 podwyższył z najbliższej odległości - Helder Postiga. Jeszcze przed przerwą, w 40 minucie, bramkę kontaktową zdobyli Duńczycy, a dokładnie Nicklas Bendtner (głową). Ten sam zawodnik już w drugiej połowie wyrównał na 2:2. Jednak kilka minut przed końcem meczu, wynik na 3:2 dla Portugalii ustalił Varela. Duńczycy, mimo, że mecz został przedłużony o 4 minuty, nie zdołali już wyrównać.

RELACJA NA ŻYWO (KLIKNIJ)

Dania - Portugalia, godz. 18.00, Lwów

Bramki: 0:1 Pepe (24-głową), 0:2 Helder Postiga (36), 1:2 Nicklas Bendtner (41-głową), 2:2 Nicklas Bendtner (80-głową), 2:3 Silvestre Varela (87).

Żółta kartka - Dania: Jakob Poulsen, Lars Jacobsen. Portugalia: Raul Meireles.

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja). Widzów 31 840.

Składy drużyn:

Dania: 1-Stephan Andersen; 3-Simon Kjaer, 6-Lars Jacobsen, 4-Daniel Agger, 5-Simon Poulsen; 7-William Kvist, 21-Niki Zimling; 9-Michael Krohn-Dehli, 8-Christian Eriksen, 10-Dennis Rommedahl; 11-Nicklas Bendtner

Portugalia: 12-Rui Patricio; 21-Joao Pereira, 2-Bruno Alves, 3-Pepe, 5-Fabio Coentrao; 16-Raul Meireles, 4-Miguel Veloso, 8-Joao Moutinho; 17-Nani, 23-Helder Postiga, 7-Cristiano Ronaldo