Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Energetyka jądrowa na Politechnice Wrocławskiej. Ruszyła rekrutacja na studia magisterskie

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Politechnika Wrocławska ogłasza nabór na nowy kierunek studiów magisterskich. Uczelnia będzie kształcić przyszłych specjalistów z energetyki jądrowej. Kształcenie inżynierów odbędzie się w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki.
Politechnika Wrocławska ogłasza nabór na nowy kierunek studiów magisterskich. Uczelnia będzie kształcić przyszłych specjalistów z energetyki jądrowej. Kształcenie inżynierów odbędzie się w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Pawel Relikowski / Polskapress
Politechnika Wrocławska ogłasza nabór na nowy kierunek studiów magisterskich. Uczelnia będzie kształcić przyszłych specjalistów z energetyki jądrowej. Kształcenie inżynierów odbędzie się w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Kształcenie z zakresu energetyki jądrowej w Polsce będą prowadzić dwie uczelnie – Politechnika Wrocławska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Przyszli specjaliści znajdą pracę w wielkoskalowej elektorowi jądrowej, która będzie budowana na Pomorzu.

Rekrutacja ruszyła

Studenci będą się kształcić na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Rekrutacja już trwa, a dostępnych jest 30 miejsc. Uczelnia otworzyła nabór dla absolwentów studiów pierwszego stopnia z zakresu:

  • mechaniki,
  • chemii,
  • górnictwa,
  • elektryki,
  • automatyki.

Czas na zgłoszenie się do rekrutacji i złożenia dyplomu studiów pierwszego stopnia jest do 9 lutego. Listy przyjętych kandydatów będą ogłoszone w walentynki, 14 lutego.

Jak wyglądają studia z energetyki jądrowej na Politechnice Wrocławskiej?

– Szacuje się, że przy eksploatacji jednego bloku energetycznego w elektrowni jądrowej pracę może znaleźć od 500 do 700 osób o różnych kompetencjach ze względu na szeroki zakres zagadnień. Kolejne tysiące miejsc pracy będą u kooperantów, czyli przedsiębiorstw i podmiotów administracji publicznej współpracujących z elektrowniami jądrowymi - dr inż. Wojciech Zacharczuk.

Studia magisterskie miałyby się odbyć w trzech semestrach zakończonych pracą dyplomową. Studenci będą mieli okazję pogłębić wiedzę między innymi z mechatroniki, bezpieczeństwa elektroniki jądrowych czy energetyki termojądrowej. Zajęcia byłyby prowadzone w języku angielskim, aby przyszli specjaliści mogli się oswoić z terminami stosowanymi w branży.

Studia odbywałyby się w systemie interdyscyplinarnym, z wieloma wykładami i zajęciami laboratoryjnymi. Do tego uczelnia oferuje też kursy z zakresu budowy reaktorów jądrowych, ochrony radiologicznej czy maszyn i urządzeń w energetyce jądrowej.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska