MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Emerytury w kwietniu razem z "trzynastką" - tabela netto. Takie pieniądze dostają emeryci

OPRAC.: mm
W kwietniu emeryci, poza podstawowym świadczeniem, otrzymują także trzynastą emeryturę. Jakie przelewy trafiają na ich konta? Mamy wyliczenia!Przed nami kolejne terminy wypłat "trzynastek". Zobacz, ile dostaniesz. Wyliczenia na kolejnych stronach ----->
W kwietniu emeryci, poza podstawowym świadczeniem, otrzymują także trzynastą emeryturę. Jakie przelewy trafiają na ich konta? Mamy wyliczenia!Przed nami kolejne terminy wypłat "trzynastek". Zobacz, ile dostaniesz. Wyliczenia na kolejnych stronach ----->ZUS
W kwietniu emeryci otrzymują nie tylko swoje podstawowe świadczenie, ale także trzynastą emeryturę. Przelewy z ZUS są zatem dużo wyższe. Jakich spodziewać się pieniędzy? Mamy wyliczenia! Zobacz, ile dostaniesz emerytury w kwietniu 2024.

Emerytury kwietniowe - podstawowa emerytura + "trzynastka". Oto wyliczenia

Mamy bardzo ważne informacje dla emerytów. Niektórzy już otrzymali powiększony przelew z ZUS o trzynastą emeryturę, inni jeszcze czekają. Przygotowaliśmy wyliczenia brutto i netto kwietniowych emerytur wraz z dodatkiem.

Zobacz także:Potrójna emerytura w marcu 2024 - kto dostanie? Te osoby otrzymają trzy emerytury w jednym miesiącu

Emerytura wraz z "trzynastką" - tabela netto. Takie są emerytury w kwietniu 2024

Emerytura minimalna od 1 marca 2024 roku wynosi 1780,96 zł brutto. Taka jest też stawka trzynastej emerytury. Trzeba jednak pamiętać, że wypłaty na rękę nieco się różnią, bo od kwoty brutto pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy i składka zdrowotna. Ile seniorzy dostają na rękę? Sprawdź klikając poniższy link do tabeli.

- ZUS wypłaca dodatkową emeryturę razem ze świadczeniami przysługującymi za kwiecień. To znaczy, że emeryci i renciści otrzymują jeden przekaz lub przelew w swoim terminie płatności, który jest sumą obu świadczeń - zaznacza Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Tabela netto emerytur wraz z "trzynastką". Oto stawki brutto i netto

Pierwsze trzynastki trafiły do seniorów już w marcu, bo w tym roku 1 kwietnia przypadał w Lany Poniedziałek. Osoby, które pobierają emerytury pierwszego dnia miesiąca dostały powiększone przelewy do 29 marca.

Przed nami kolejne wypłaty. Następne terminy wypłat trzynastych emerytur to: 15., 20., i 25 dnia miesiąca. 20 kwietnia przypada w sobotę, emerytury i renty z trzynastką będą u seniorów już w piątek, 19 kwietnia.

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura jest wypłacana wraz z kwietniowym świadczeniem wszystkim emerytom i rencistom, którzy mają prawa do pobierania takiego świadczenia na dzień 31 marca 2024. Nie trzeba składać żadnych wniosków, a wypłaty trafią do wszystkich uprawnionych automatycznie.

Te osoby otrzymają trzynastą emeryturę 2024 - oto lista

Jeśli na dzień 31 marca 2024 masz uprawnienia do otrzymywania któregoś z poniższych świadczeń, to dostaniesz w tym roku trzynastą emeryturę:

  • emerytury – w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej,
  • renty z tytułu niezdolności do pracy – w tym renty dla inwalidów wojennych i wojskowych oraz rent wypadkowych,
  • renty szkoleniowej,
  • renty socjalnej,
  • renty rodzinnej,
  • rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego,
  • świadczenia pieniężnego przysługującego cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych,
  • nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego,
  • świadczenia i zasiłku przedemerytalnego.
  • Czy przysługuje dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, jeśli emerytura lub renta jest zawieszona
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Emerytury w kwietniu razem z "trzynastką" - tabela netto. Takie pieniądze dostają emeryci - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska