Ekstraklasa koszykarek: CCC - AZS 56:49. Emocji nie brakowało

Marcin Indzierowski
Kolejną trudną, ale na szczęście zwycięską przeprawę mają za sobą koszykarki CCC Polkowice. Tym razem wyższość pomarańczowych musiała uznać ekipa AZS-u Gorzów Wielkopolski. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu, tak jak przewidywaliśmy, tanio skóry nie sprzedały, ale w ostatecznym rozrachunku okazały się słabsze o siedem punktów.

Pierwsze minuty nie były łatwe dla polkowiczanek, które miały problemy ze złamaniem twardej defensywy przyjezdnych. Przełom nastąpił po wejściu na parkiet Evanthii Maltsi. Greczynka szybko rzuciła pięć punktów z rzędu i CCC wygrywało 16:10. Akademiczki nie spuściły jednak głów i już na początku drugiej odsłony odzyskały prowadzenie, ale tylko na moment. W drużynie CCC bardzo dobrze spisywała się bowiem Iva Perovanovic, która regularnie punktowała spod kosza (7/8 z gry) i dzięki jej akcjom polkowiczanki utrzymywały kilkupunktową przewagę. Na bezpieczniejszy dystans CCC odskoczyło dopiero w czwartej kwarcie, kiedy po celnych trójkach dobrze grającej Agaty Gajdy (3/5 za 3 i 3 asysty) i Rosjanki Valeriji Musiny podopieczne Arkadiusza Rusina prowadziły nawet 56:41. W ostatnich trzech minutach meczu gospodynie nie zdobyły już jednak żadnego punktu, bo nie potrafiły sforsować obrony strefowej gorzowianek. Przyjezdnym udało się odrobić połowę strat, ale koszykarki CCC nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

- Szkoda, że zdecydowaliśmy się na strefę tak późno, ratując wynik - żałował Dariusz Maciejewski. Szkoleniowiec AZS-u gratulował jednak zwycięstwa polkowiczankom i trenerowi Arkadiuszowi Rusinowi. - Pamiętam, kiedy sam zaczynałem prowadzić zespół jako pierwszy trener, to każdy mecz był dla mnie kolosalnym wyzwaniem. Wiem, co przeżywa, ale wygrał dwa ważne mecze. Dobrze wykonał swoją pracę i oby tak dalej - mówił Maciejewski.

Następne wyzwanie przed Rusinem i jego dziewczynami już w środę - euroligowa potyczka z francuskim Tarbes.