Dwanaście żółtych kartek i porażka Chrobrego w Siedlcach

Chrobry Głogów przegrał 0:2 z Pogonią w Siedlcach w meczu 9. kolejki I ligi. Bramki dla gospodarzy strzelali Michał Bajdur i Marcin Burkhardt.

Piłkarze Chrobrego Głogów nie jechali do Siedlec w roli faworytów, ale patrząc na grę i potencjał kadrowy, więcej osób postawiło by raczej na zwycięstwo ,,pomarańczowo-czarnych”.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale tuż przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. Znany z występów w Polonii Warszawa i Koronie Kielce Daniel Gołębiewski precyzyjnym podaniem obsłużył Michała Bajdura, a ten nie miał problemów z pokonaniem Sławomira Janickiego.

Drugie 45 min zaczęło się dla przyjezdnych najgorzej jak mogło, bo już w 48 min ,,biało-niebiescy” strzelili gola na 2:0. Tym razem futbolówkę w sieci umieścił inny gracz znany z występów w Ekstraklasie - Marcin Burkhardt.

Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota nie załamywał się i miał okazje strzeleckie, ale zawodziła skuteczność. Najpierw sam na sam z Rafałem Misztalem stanął Michał Ilków-Gołąb, a później Dominik Kościelniak. Niestety, żaden z nich nie wpakował piłki do bramki gospodarzy.

Na pewno żadnej z drużyn nie można było odmówić walki i zaangażowania, bowiem arbiter pokazał aż 12 żółtych kartek!

W następnej kolejce głogowianie zagrają z Sandecją Nowy Sącz.