Dominika Kawala - pierwsza Polka na czele fabryk 3M we Wrocławiu

MR
Dominika Kawala - pierwsza Polka na czele fabryk 3M we Wrocławiu
Dominika Kawala - pierwsza Polka na czele fabryk 3M we Wrocławiu mat. prasowy
Udostępnij:
Dominika Kawala została nową dyrektorką największego centrum produkcyjnego 3M w Europie, tzw. Superhubu, który znajduje się we Wrocławiu. Dominika Kawala zastąpiła Anthony’ego Crawforda, który objął nowe stanowisko w europejskich strukturach firmy. Dominika Kawala ukończyła Politechnikę Wrocławską. W 3M pracuje od 2003 roku, jest ekspertką w zakresie zarządzania jakością i operacjami produkcyjnymi.

Dominika Kawala pracowała dotąd w 3M na stanowiskach związanych z zarządzaniem jakością oraz produkcją, ostatnio jako dyrektor fabryki środków ochrony indywidualnej, która jest częścią operacji produkcyjnych 3M we Wrocławiu. Teraz Kawala będzie kierować wrocławskim Superhubem, w którym powstaje ponad 12 tys. produktów z 4 grup biznesowych: przemysł i bezpieczeństwo, transport i elektronika, ochrona zdrowia oraz produkty konsumenckie. 3M eksportuje te produkty z metką „made in Poland” na niemal cały świat.

Jakie wyzwania stoją przed Dominiką?

Przede wszystkim dalszy rozwój Superhubu, który wciąż zatrudnia kolejnych pracowników, wprowadza innowacyjne technologie i poszerza asortyment wytwarzanych artykułów.

– W każdej linii biznesowej wybraliśmy nowe produkty, które będą teraz rozwijane we Wrocławiu – wyjaśnia Dominika Kawala. – Równolegle inwestujemy w źródła odnawialnej energii i planujemy, jak można dalej udoskonalać ten obszar. Ogromnym zadaniem na przyszłość jest dla nas także Przemysł 4.0. Chciałabym, by nasza fabryka stała się światowym benchmarkiem w tym zakresie.

Jak wrocławski zakład zamierza osiągnąć tę pozycję? Będzie rozwijać technologiczne programy, które pozwolą zwiększyć jego produktywność, rentowność oraz atrakcyjność jako pracodawcy. A to wszystko przy nieustannej trosce o jakość produktu i bezpieczeństwo pracownika, bo tym, co wyróżnia 3M, jest dbałość o szczegóły.

Od floretu do fabryki

Dominika Kawala uprawiała kiedyś szermierkę, chciała nawet sama zostać trenerką, ale ostatecznie wybrała nauki ścisłe. Ukończyła studia z dziedziny technologii chemicznej na Politechnice Wrocławskiej oraz studia z chemii w Hogeschool Zeeland (Holandia). Dzięki szermierce nauczyła się wytrwałości, cierpliwości i wykształciła w sobie motywację do osiągania sukcesu. Te elementy, jak i niezbędną w sporcie szybkość podejmowania decyzji Dominika wykorzystuje w swojej pracy.

– Najważniejsze jest to, aby ludzie rozumieli twoją wizję – mówi Dominika Kawala. – Lider musi mieć charyzmę i być przekonujący. Zależy mi, aby pracownicy byli świadomi celu danego zadania i kierunku, w którym zmierza nasza strategia. Do tego niezbędny jest dialog i porozumienie. Tak też staram się zarządzać.

Jak podkreśla Dominika Kawala, każda zmiana stanowiska jest wyzwaniem i kolejnym krokiem na drodze przez życie. Nowe obowiązki pozwolą Dominice nie tylko na wdrażanie swoich pomysłów do biznesu, ale także – jak podkreśla – na rozwój osobisty.

– Polka obejmująca tak znaczące stanowisko to ogromny sukces – podkreśla Radosław Kaskiewicz, prezes i dyrektor zarządzający 3M East Europe Region. – Nominacja Dominiki potwierdza renomę polskich pracowników. Globalny zarząd 3M docenia zarówno nasze kompetencje liderskie, jak i techniczne. Coraz częściej Polacy zajmują istotne stanowiska w europejskich i globalnych strukturach 3M.

Anthony Crawford, dotychczasowy dyrektor wrocławskich zakładów produkcyjnych 3M, objął stanowisko dyrektora operacji produkcyjnych dwóch grup biznesowych 3M dla regionu EMEA – transportu i elektroniki oraz produktów konsumenckich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mietek
4 stycznia, 23:57, ZiBi:

Brawo Domi, podziwiam :-)

Też podziwiam, brawo Domi, choć liczyłem, że zabiorą do Szwajcarii:-))

M
Mietek
Jeśli ludzie z moralnością i etyką Dominiki Kawali zostają dyrektorami to jak ma być lepiej?
Z
ZiBi
Brawo Domi, podziwiam :-)
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie