Jacek Kmiecik
Był selekcjoner reprezentacji Polski, obecnie trener Abha Club, Czesłąw Michniewicz screenshot @abhaFC/Twitter
Drużyna trenera Czesława Michniewicza i pomocnika Grzegorza Krychowiaka – Abha Club odniosła drugie zwycięstwo w nowym sezonie Saudi Proffesional League. W czwartej kolejce „Liderzy Południa” pokonali Al Feihę 2:1 i z 6 punktami zajmują siódme miejsce w tabeli saudyjskiej profesjonalnej ligi.

Gole strzelali stranieri

Pierwszego gola dla Abhy strzelił w 36. minucie sprowadzony w zeszłym tygodniu z Olympique Lyon za 8 milionów euro kameruński napastnik Karl Toko Ekambi, a drugą bramkę dołożył z rzutu wolnego w 63. minucie erytrejski napastnik Ahmed Abdu Jaber, który również przybył do Abhy w minionym tygodniu z Al Shabab Rijad za 200 tysięcy euro.

Jedyny gol dla Al Feihy padł po rzucie karnym wykonanym w 87. minucie przez zambijskiego napastnika Fashiona Sakalę, który zasilił klub z Al-Madżma’a z Glasgow Rangers za 5,5 mln euro.

Krychowiak zszedł jeszcze przed przerwą

W 40. minucie boisko opuścił Grzegorz Krychowiak, zmieniony przez defensora Ahmada Jamala.

Dzięki zwycięstwu Abha z 6 punktami wskoczyła na siódme miejsce w ligowej tabeli przed Al Feihą na ósmej pozycji z 5 punktami.

Drużyna Michniewicza rozkręca się

Wcześniej drużyna byłego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza i byłego pomocnika Biało-Czerwonych Grzeogrza Krychowiaka przegrała z Al Hilal Rijad 1:3 i Al Taawon Buraidah 0:1 oraz pokonała Al Raed Al-Kasim 1:0. Następny ligowy mecz Abha zagra w piątek, 1 września, na wyjeździe z Al Taee Ha'il.