Cuprum - Dafi Społem 3:0. Lubinianie wciąż niepokonani!

Dawid Foltyniewicz
Łukasz Haznar/Cuprum Lubin
Cuprum Lubin w meczu 3. kolejki PlusLigi pokonało u siebie Dafi Społem Kielce 3:0. Nagrodę MVP otrzymał przyjmujący Robert Taht.

Na początku meczu goście prowadzili 5:3. Kolejne pięć akcji kończyło się jednak punktem dla Cuprum, dlatego trener kielczan poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Na niewiele się ona jednak zdała. "Miedziowi" złapali swój rytm i zaczęli sukcesywnie powiększać przewagę. Rozgrywający Michal Masny często uruchamiał pod siatką Piotra Haina i Dawida Gunię. Siatkarze Dafi Społem częściej atakowali skrzydłami, jednak ich ataki nie raz lądowały na aucie. W drugiej części pierwszej partii dobrze zaczął funkcjonować blok lubinian, który przynosił im punkty. Przyjezdni nie zamierzali się jednak poddawać. Doprowadzili oni do stanu 17:16 dla Cuprum i do końca seta żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Zimną krew zachowali estońscy przyjmujący - Robert Taht i Keith Pupart - dzięki którym to drużyna z Dolnego Śląska objęła w meczu prowadzenie.

W drugiej partii lubinianie od razu rzucili się na rywala, nie chcąc pozostawić mu złudzeń, kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Przebudzenie Łukasza Kaczmarka, który w pierwszym secie miał trudności ze skutecznym kończeniem ataków, szalejący w bloku Piotr Hain czy błędy przeciwników, jak podwójne odbicie Łukasza Łapszyńskiego, były wodą na młyn dla siatkarzy z Lubina. Trudno było się spodziewać, aby goście odrobili dziesięciopunktową stratę. Kielczan stać było tylko na pojedyncze zrywy, a seta zakończyli z 12 oczkami na koncie.

Gracze Dafi Społem na zwycięstwo w choćby jednej partii w tym sezonie PlusLigi muszą poczekać przynajmniej do 4. kolejki. Dwa punktowe bloki - w taki sposób Cuprum rozpoczęło ostatnią odsłonę sobotniego spotkania. Choć nie miała ona tak jednostronnego przebiegu jak poprzedni set, podopieczni Patricka Duflos byli lepsi od rywala w każdym z aspektów siatkarskiego rzemiosła. Pojedynki na siatce padały łupem Haina, który od początku sezonu należy do kluczowych graczy ekipy z Lubina.

Cuprum Lubin - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

Cuprum: Masny, Kaczmarek 9, Pupart 7, Taht 11, Gunia 9, Hain 13, Kryś (libero) oraz Michalski 1, Patucha.

Dafi Społem: Stępień 3, Wachnik 7, Łapszyński 10, Pawliński 3, Nalobin 7, Morozow 2, Czunkiewicz (libero) oraz Superlak 5, Biniek (libero), Schamlewski 4, Szymański 3.