Copa America: Argentyna odpadła! (ZDJĘCIA)

JG
Wielki faworyt Copa America i zarazem gospodarz turnieju - Argentyna - odpadał w ćwierćfinale po porażce w rzutach karnych z Urugwajem.

W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W 6. minucie gola dla "Urusów" strzelił Diego Perez. 12 minut później wyrównał Gonzalo Higuain, który wykorzystał wspaniałe podanie Leo Messiego.

Gospodarze od 39 minuty grali z przewagą zawodnika, bo za dwie żółte kartki wyleciał strzelec bramki dla gości Perez. Siły wyrównały się tuż przed dogrywką - sędzia w 89. min. z boiska wyrzucił Javiera Mascherano.

W serii rzutów karnych "jedenastki" nie strzelił tylko Carlos Tevez. Jego mocny strzał obronił Fernardo Muslera.