MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Chcę aktywizować kobiety, od najmłodszych do najstarszych". Izabela Bodnar przed drugą turą wyborów prezydenckich

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Izabela Bodnar w "przededniu" wyborów na urząd Prezydenta Wrocławia deklaruje rozwój polityki prokobiecej. - Jako kobiety, jesteśmy specjalistkami w łączeniu roli matek z aktywnością zawodową - ocenia i zapowiada, że powiększy ofertę aktywności dla kobiet w każdym wieku - od kariery po sport, edukację i zdrowy styl życia. Co jeszcze obiecuje zmienić w mieście? Obejrzyj film.

- Jest ogromna gotowość zarówno wrocławianek jak i wrocławian na to, aby rządy nad miastem objęła kobieta. Kobieta, która jest managerem - podkreśla Izabela Bodnar w wywiadzie dla "Gazety Wrocławskiej". - My kobiety potrafimy pogodzić mnóstwo splotów okoliczności, prowadzić wielowątkowe tematy, projekty, jesteśmy mistrzyniami w godzeniu życia zawodowego z życiem rodzinnym. Jest więc ta gotowość i poczucie, że Wrocław chce aby miasto miało uśmiechniętą, kobiecą twarz.

Kandydatka podkreśliła, że system musi pomóc kobietom w powrocie na ścieżkę kariery po urodzeniu dziecka. Chce skupić się na tym, by miejsc w żłobkach i przedszkolach było więcej. Idąc za warszawskim pomysłem o dopłatach do przedszkoli prywatnych, deklaruje umożliwić kobietom szybki powrót na ścieżkę zawodową.

Izabela Bodnar zapowiada także, że zmiany w ofercie dla wrocławianek, dotyczyłyby pań w każdym wieku.

- Kobiety w wieku senioralnym także powinny mieć wachlarz możliwości na spędzanie czasu w mieście. Od sportu, przez kulturę, aż po edukację. Wiemy przecież, że dzisiejsi seniorzy chcą uczyć się jeżyków, obsługi komputera czy korzystania z internetu.

Izabela Bodnar stawia również na profilaktyczne programy prozdrowotne. Te skierowane byłyby nie tylko do kobiet, ale wszystkich wrocławian. W wywiadzie porusza też kwestie tego co mieście nie działa, a co funkcjonuje i ma się nieźle. Opowiada o rozwoju struktur biznesowych, kultury i sztuki oraz przyszłej walce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Obejrzyjcie film!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska