Brylantowe i złote serca od Wałbrzyszan dla lekarzy z Wrocławia [ZDJĘCIA]

Janusz Gajdamowicz
Janusz Gajdamowicz
Mieszkańcy Wałbrzycha wręczyli Brylantowe Serce dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego, prof. Wojciechowi Witkiewiczowi.
Mieszkańcy Wałbrzycha wręczyli Brylantowe Serce dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego, prof. Wojciechowi Witkiewiczowi. Janusz Gajdamowicz
Udostępnij:
Brylantowe serce to wyraz wdzięczności mieszkańców Wałbrzycha dla prof. Wojciecha Witkiewicza, dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Dr Marek Tuchendler oraz wszyscy pracownicy Oddziału Chirurgii Ogólnej otrzymali Złote Serce.

Ryszard Nowak, radny miasta Wałbrzycha, a także inicjator akcji, wręczając specjalnie przygotowane na tę okazję barwne dyplomy podkreślał, że dzięki otwartości i chęci niesienia pomocy przez dyrekcję szpitala oraz operację wykonaną przez zespół chirurgów, a później fachową opiekę i rehabilitację udało się uratować zdrowie i życie jednego z mieszkańców, tego dolnośląskiego miasta. Jak mówił – po zwróceniu się z prośbą o dokonanie diagnozy i wykonanie operacji, natychmiast podjęto stosowne decyzje, a pacjent niemal natychmiast trafił pod opiekę lekarzy.

- Nasza współpraca z Wałbrzychem, ale też z całym województwem trwa już od wielu lat – mówi prof. Wojciech Witkiewicz. - Oprócz licznych pacjentów, mamy w naszym szpitalu także lekarzy stażystów, którzy nabierają u nas doświadczenia, aby później dzielić się nim w innych placówkach i miejscach, wykonując swoją lekarską i chirurgiczną pracę. Mamy też ugruntowane kilkudziesięcioletnie tradycje i jako szpital specjalistyczny chcemy dzielić się tym doświadczeniem i wiedzą oraz pomagać mieszkańcom Dolnego Śląska. Pracują nad tym całe zespoły ludzi i musimy pamiętać, że sami lekarze, bez pozostałego personelu, który angażuje się w pracę przy leczeniu pacjenta, niewiele mogliby uczynić. Dlatego właśnie tak musimy na to wszystko patrzeć – dodał doświadczony chirurg.

Uczestniczący w spotkaniu, uratowany przez lekarzy Szpitala Wojewódzkiego pacjent, wyraził wdzięczność za szybkie przystąpienie do leczenia, podkreślał także wielkie zaangażowanie całego personelu oddziału na który trafił już po dokonanej operacji. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez dyrekcję szpitala, a także wręczeniem przez prof. Witkiewicza pamiątkowych książek i dedykacji dla całej delegacji z Wałbrzycha.

Odbierając Złote Serce i podziękowanie za udaną operację oraz skuteczne leczenie dr n. med. Marek Tuchendler powiedział: „Myślę, że ratowanie ludzkiego zdrowia i życia, jeśli nam się to skutecznie udaje, jest wielką przyjemnością. Zdarzają się też niestety niepowodzenia, które bardzo boleśnie przeżywamy. Złote Serce, jakie dzisiaj otrzymałem od mieszkańców Wałbrzycha to bardzo miły i serdeczny gest, ale muszę podkreślić, że beneficjentem tego dyplomu jest cały personel naszego oddziału, bez którego nie moglibyśmy nieść tak skutecznej pomocy. Jeśli tylko będzie taka potrzeba, a my będziemy mogli spełnić wszystkie warunki dotyczące ratowania życia lub zdrowia pacjentów, to nigdy i nikomu tego nie odmówimy, bo taka jest nasza powinność.”

Profesor Wojciech Witkiewicz urodził się w 1944 r. w Zarzeczu. Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończył w 1968 r. Stopień naukowy dr n. med. uzyskał w 1974 r., doktora habilitowanego w 1984 r., tytuł naukowy profesora otrzymał w 1996 r. Specjalista chirurg, angiochirurg i transplantolog, organizator i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu – Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, twórca i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej, Transplantacyjnej, Onkologicznej i Chemioterapii. Człowiek o wybitnych zdolnościach menedżerskich i umiejętnościach kierowania dużymi zespołami ludzi, dzięki którym doprowadził do doskonałego zorganizowania pracy i nowoczesnego wyposażenia szpitala. Szpital od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych szpitali w Polsce. Wielkim osiągnięciem Profesora jest wyposażenie szpitala w robota chirurgicznego da Vinci, jedynego tego typu urządzenia w Polsce. Lekarz o wielkim sercu, dla którego najważniejszy jest pacjent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie