#BRATWPOTRZEBIE – Wrocławianie razem dla Brata Alberta

materiał informacyjny
Udostępnij:
Życie osób bezdomnych przebywających w placówkach Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta uległo zmianie jakiej nikt się nie spodziewał. Przed wystąpieniem pandemii w naszym kraju mieszkańcy byli mobilizowani do aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym. Dziś są powstrzymywani od wszelkiej aktywności, zachęcani do pozostania w miejscu, które zapewni im bezpieczeństwo.

Obecna sytuacja generuje duże wydatki, które w dłuższym okresie trudno będzie ponieść nawet przy wydajnej pomocy Gminy Wrocław. Zarówno Wrocławskie Koło TPBA, jak i Gmina już teraz uruchomiły wszelkie rezerwy posiadane na utrzymanie osób w kryzysie bezdomności.

Osoby bezdomne, którym udzielane jest wsparcie odpowiadają na wezwanie #zostanwdomu, ale Wrocławskie Koło TPBA potrzebuje pomocy, aby móc zapewnić im podstawowe warunki bytowe. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom została uruchomiona zbiórka pieniędzy #BRATWPOTRZEBIE, która ma zapewnić ciągłość kompleksowej opieki nad osobami doświadczającymi bezdomności. Pieniądze będą przeznaczone na zakup produktów pierwszej potrzeby takich jak żywność, środki higieniczne, środki do dezynfekcji, leki czy bielizna.

Kiedy zostanie zażegnany kryzys wywołany wirusem COVID-19 Wrocławskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta będzie musiało na nowo odbudować w swoich podopiecznych potrzebę aktywizacji społecznej i zawodowej. Ten skomplikowany proces będzie znacznie bardziej utrudniony przez aktualnie panującą sytuację, która we Wrocławiu uwięziła niemal 700 osób w bezdomności bez możliwości jej opuszczenia.

Udział w zbiórce #BRATWPOTRZEBIE można wziąć klikając w poniższy link:

KLIKNIJ TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie