Biedronka w internecie? Jest na to szansa. Już w marcu tego roku właściciel sieci sklepów Biedronka i Hebe - planuje rozpocząć sprzedaż w internecie. E-sklep to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów i rosnące tendencje do zakupów w internecie wśród Polaków.

Na początku stycznia br. firma powiadomiła swoich dostawców, że w związku z bardzo intensywnym rozwojem sieci Hebe, zapadła decyzja o uruchomieniu sklepu internetowego. Producenci współpracujący z Hebe zostali zobowiązani do uzupełnienia danych o swoich produktach (specyfikacji, składzie, stosowaniu i dodatkowych atrybutach)

Zobacz też:
A tak to jest po Polsku!

Jak podaje serwis WiadomosciHandlowe.pl biuro prasowe Jeronimo Martins nie potwierdza jeszcze informacji, ale też nie zaprzecza. Czy na e-commerce postawi cała grupa i Biedronka również pojawi się w internecie? Na razie - przynajmniej oficjalnie - takich planów nie potwierdza.

– Sieć Biedronka nie planuje sprzedaży w segmencie e-commerce, skupiając się obecnie na innych sposobach rozwoju prowadzonego biznesu - napisało Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. w komunikacje przesłanym portalowi GazetaWroclawska.pl

Zobacz też:
Nowość w sklepach Żabka

Portugalska centrala Grupy Jeronimo Martins, nie przedstawiła swojego stanowiska w sprawie.

Polski rynek kosmetyków jest dziś wart około 19 mld zł, z czego sprzedaż online stanowi 700-730 mln zł (około 3,7-3,8 proc.). Najmocniejszymi graczami w kanale internetowym są firmy posiadające sieć drogerii stacjonarnych, takie jak Rossmann (zdecydowany lider rynku), Douglas, Natura czy Sephora.

Biedronka stanowi większość przychodów grupy Jeronimo Martins. Drogerie Hebe radzą sobie coraz lepiej, w 2018 roku zarobiły 2017 mln euro. Rozrost sieci to aż 25 proc. rocznie, w 2018 roku otwarto 51 nowych placówek.

Zobacz też:
Biedronka - restauracja z jedzeniem na wynos

sieć sklepów należąca do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska, której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins. Biedronka generuje 65% dochodów JMP. Pod względem liczby sklepów jest to największa sieć handlowa w Polsce.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Zobacz też:
Zrób zakupy w internecie teraz, zapłać za trzy tygodnie. Duży bank stawia na ecommerce

Zobacz też:
Ikea i Pyszne.pl - nowe możliwości

Zobacz też: