Biathlon: Sikora zaczął nowy sezon

Paweł Kucharski
Bieg indywidualny na 20 kilometrów w szwedzkim Oestersund zainaugurował nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie.

Zwyciężył Norweg Emil Hegle Svendsen przed swoim rodakiem Ole Einarem Bjoerndalenem i Francuzem Marti-nem Fourcadem. Bardzo dobrze spisał się Tomasz Sikora (AZS AWF Katowice), który ukończył rywalizację na piątym miejscu.

O wysokim miejscu Polaka zadecydowała znakomita postawa na strzelnicy. Sikora pomylił się tylko raz, przy pierwszym podejściu. W kolejnych był już bezbłędny i cały czas utrzymywał kontakt z czołówką. Do zwycięzcy Sikora stracił minutę i 7 sekund, a do trzeciego Fourcade'a niespełna 30 sekund. Przy lepszej dyspozycji biegowej Polak mógł włączyć się do walki o podium zawodów.
Znacznie słabiej spisali się pozostali nasi reprezentanci. Łukasz Szczurek (BKS Wojsko Polskie Kościelisko) zajął 37. miejsce (dwie rundy karne), a jego klubowy kolega Mirosław K0bus został sklasyfikowany na 75. pozycji (4 rundy karne).

W sobotę w Oestersund odbędzie się bieg sprinterski (bezpośrednia relacja w TVP Sport od godz. 14.05), a w niedzielę bieg na dochodzenie (TVP Sport, godz. 14.05).