Beniaminek z Katowic postawił się Cuprum

PJ
Cuprum Lubin wygrało z GKS-em Katowice 3:2 w 12. kolejce Plus Ligi. Pierwszy set padł łupem katowiczan, którzy wygrali go na przewagi 35:33!

Mecz Cuprum z beniaminkiem z Katowic nie zapowiadał się jako lekki, łatwy i przyjemny, ale zapewne mało kto spodziewał się, że lubinianie będą potrzebowali aż pięciu partii, by udowodnić swoją wyższość.

Już pierwszy set zwiastował wielkie emocje. Podopieczni Gheorghe Cretu przegrali go na przewagi 33:35! Druga i trzecia partia padła łupem gospodarzy, ale w czwartej znów lepsi okazali się goście i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W nim początek był w miarę wyrównany, ale to Cuprum wygrało go 15:10 i cały mecz 3:2.