MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Anna Twardosz najlepiej w karierze
Anna Twardosz najlepiej w karierze Rex Features/East News
Anna Twardosz ustanowiła najlepszy wynik w karierze. Podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet zajęła 25. miejsce. Dla 23-latki to pierwsze pucharowe punkty w tym sezonie. W Willingen triumfowała Norweżka Silje Opseth.

Najlepszy wynik Anny Twardosz w karierze

W niedzielę odbył się drugi konkurs pań w ramach Pucharu Świata w Willingen. Przed zmaganiami miały miejsce kwalifikacje, w których jedyna przedstawicielka Polski Anna Twardosz zajęła 22. miejsce. Polka pofrunęła 109,5 m.

Na liście startowej znajdowało się trzydzieści cztery zawodniczki. Za złamanie przepisów zdyskwalifikowana została doświadczona Austriaczka Eva Pinkelnig.

W zmaganiach Twardosz uzyskała 108,5 metra, co dało jej przepustkę do drugiej serii z dwudziestym drugim wynikiem. W finałowej serii 23-latka skoczyła znacznie dalej, bo 117 m. Ostatecznie zajęła 25. miejsce. Dla Polki jest to najlepszy rezultat w zawodach Pucharu Świata.

Dla Twardosz były to pierwsze pucharowe punkty w tegorocznym cyklu PŚ.

Do tej pory najwyżej była na 36. lokacie. Miało to miejsce w styczniu 2021 roku podczas zmagań w Tiitisee-Neustadt.

Norweżka Opseth zwyciężczynią w Willingen

Na Muehlenkopfschanze wygrała Silje Opseth. Zwycięstwo zapewniła sobie pierwszą próbą (141,5 m). W finale skoczyła jeszcze dalej, bo 150 m, tym samy przeskakując o trzy metry rozmiar skoczni. Drugie miejsce zajęła iderka Pucharu Świata Słowenka Nika Prevc. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Japonka Yuki Ito.

W sobotę Twardosz nie zdołała awansować do drugiej serii. Po pierwszym skoku została sklasyfikowana na 31. pozycji.