Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

W środę poznamy nowe obostrzenia. Minister: Wróci to, za czym tęskniliśmy

Plan na maj ma obejmować m. in. otwieranie gastronomii oraz zasady organizacji wesel i przyjęć z okazji komunii."Moim zdaniem w rygorach sanitarnych

Pawel Relikowski / Polskapress

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [5/9] Poprzednie Następne

Restauracje tylko z ogródkami?

Plan na maj ma obejmować m. in. otwieranie gastronomii oraz zasady organizacji wesel i przyjęć z okazji komunii.

"Moim zdaniem w rygorach sanitarnych można pomyśleć o otwarciu np. ogródków restauracyjnych" - stwierdził w poniedziałek (26 kwietnia) minister Jarosław Gowin.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski tydzień temu zapowiadał, że luzowanie obostrzeń związanych z komuniami i weselami będzie „zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeśli chodzi o limit uprawiania sportu". Chodzi o limit 25 osób mogących spotkać się w jednym momencie. "Więc od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali" - mówił Niedzielski.

Szef rady medycznej przy premierze profesor Andrzej Horban w ubiegłotygodniowym wywiadzie dla Interii wspomniał, że zezwolenie na takie imprezy byłoby możliwe od przełomu maja i czerwca.

"Rozważane jest wprowadzenie zasady, że do limitu gości nie byłyby wliczane osoby zaszczepione na koronawirusa" - mówił prof. Horban.

Co jeszcze może się zmienić od maja? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Przejdź do kolejnego slajdu ---

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy