Ratusz tworzy listę  terenów, które nie zostaną zabudowane lub sprzedane. Na części z nich w przyszłości będą mogły powstać nowe parki bądź skwery. Lista

Fot. Karolina Misztal / Polskapresse

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

Tam powstaną nowe parki i skwery we Wrocławiu. Oto lista

Ratusz tworzy listę terenów, które nie zostaną zabudowane lub sprzedane. Na części z nich w przyszłości będą mogły powstać nowe parki bądź skwery. Lista na razie obejmuje 24 tereny o łącznej powierzchni ponad 22 hektarów. To w sumie 72 miejskie działki lub ich fragmenty.

Działki znajdują się na terenie całego miasta, na Starym Mieście, Śródmieściu, Fabrycznej, Psim Polu czy Krzyki. Co ważne, zielony charakter części terenów – m.in. w ścisłym centrum – zostanie dodatkowo utrwalony poprzez korekty w planach miejscowych. Działki są oceniane pod kątem inwestycyjnym, weryfikowany jest ich stan, zazielenienie, obowiązujący plan miejscowy, struktura własności oraz zapisy w studium rozwoju miasta. W centrum zarezerwowano tereny pod małe skwery i parki kieszonkowe – m.in. skwer na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja z Kościuszki (392 mkw) czy blisko 20-arowy teren zielony przy ul. Dobrzyńskiej. Miasto podjęło również decyzję, by ochronić duże tereny poza ścisłym centrum. To tereny, na których w perspektywie lat mają powstawać nowe miejsca wypoczynku i rekreacji - parki, skwery czy zieleńce.

Na kolejnych slajdach wskazujemy te miejsca.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy