Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Pociągi wrócą na pięć tras na Dolnym Śląsku. Za blisko 800 milionów zł

Znamy listę inwestycji zakwalifikowanych do kolejne etapu Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej plus. Mowa o

PKP PLK

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Pociągi wrócą na pięć tras na Dolnym Śląsku

Znamy listę inwestycji zakwalifikowanych do kolejne etapu Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej plus. Mowa o blisko 80 projektach w całym kraju i pięciu na Dolnym Śląsku. Wartość całego programu to 6,6 mld złotych, a jego dolnośląskich inwestycji, które ujęto w planie - 798 mln złotych.

Celem programu jest uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia kolejowe miejscowości, których liczba mieszkańców przekracza 10 tysięcy i nie mają dostępu do połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi lub takich, które posiadają dostęp do kolei, ale istniejące linie kolejowe są zdewastowane.

Kolej plus zakłada modernizację istniejącej lub budowę nowych linii kolejowych oraz budowę nowych przystanków, mijanek czy łącznic kolejowych. Inwestycje będą realizowane do 2028 roku.

Na kolejny slajdach prezentujemy miejsca w których mają zostać przywrócone połączenia pasażerskie lub które linie doczekają się rewitalizacji.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy