Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Drakońskie ceny. Parkowanie we Wrocławiu będzie droższe niż w Warszawie

Po tym jak uchwała radnych, wprowadzająca nową taryfę trafiła do kosza, miasto przygotowało projekt nowej, która - jeśli zostanie przyjęta na czwartkowej

Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Rekordowe podwyżki opłat za parkowanie we Wrocławiu

Po tym jak uchwała radnych, wprowadzająca nową taryfę trafiła do kosza, miasto przygotowało projekt nowej, która - jeśli zostanie przyjęta na czwartkowej sesji, a najprawdopodobniej tak się stanie - jeszcze mocniej uderzy w kierowców. Przypomnijmy, lipcową podwyżkę stawek unieważnił wojewoda Jarosław Obremski, wskazując na brak progresji - czyli wzrostu opłaty w drugiej, i trzeciej godzinie postoju. Magistrat szybko przygotował nowy projekt, który stopniując ceny, jednocześnie wprowadza znacznie wyższe stawki od zablokowanych.

Przypomnijmy, że projekt wprowadzający podwyżki opłat za bilety parkingowe od 1 marca 2021 roku, był jednym z całej serii uchwał przeforsowanych w lipcu przez koalicję wspierającą w Radzie Miasta prezydenta Jacka Sutryka,, które mocno odbiją się na kieszeniach wrocławian. Podwyżki opłat za odbiór śmieci już weszły w życie od 1 września, a przed nami – od 1 stycznia - podwyżka cen biletów MPK, która próbują zablokować Zieloni.

Nowy cennik w poszczególnych strefach – znajdziecie na kolejnych stronach. Dalej pokazujemy też, ile trzeba płacić w najdroższych pod tym względem miastach w Polsce. Po podwyżkach znajdziemy się w cenowej czołówce w kraju obok Poznania.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy