Paweł Wiśniewski
Janusz Kołodziej wygrał w Łodzi trzecią rundę żużlowych mistrzostw Europy i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej PAP/Roman Zawistowski
Polak Janusz Kołodziej wygrał w Łodzi trzecią rundę żużlowych mistrzostw Europy i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W finale wyprzedził rodaka, Dominika Kuberę, Duńczyka Leona Madsena i kolejnego z naszych zawodników Patryka Dudka. O losach tytułu w prestiżowym cyklu „Tauron Speedway Euro Championship 2022” zadecyduje turniej 23 września br. w Pardubicach.

We wcześniejszych zawodach cyklu „Tauron Speedway Euro Championship 2022” - w Rybniku triumfował Duńczyk Leon Madsen, a w niemieckim Güstrow – nasz Janusz Kołodziej.

W fazie zasadniczej turnieju na łódzkiej „Moto Arena”, z grona 16 czołowych żużlowców Europy najlepsi byli Madsen i Dominik Kubera, którzy w pięciu startach zdobyli, odpowiednio - 14 i 13 punktów ,uzyskując bezpośredni awans do finału. Po wyścigu barażowym dołączyli do nich Dudek i Kołodziej. Trzeci w biegu ostatniej szansy był kolejny Polak - Kacper Woryna, który jechał w Łodzi z „dziką kartą”.

W finale początkowo prowadził Kubera, ale na trzecim okrążeniu popełnił błąd, co wykorzystał Kołodziej wygrywając zawody. Trzecie miejsce zajął Madsen, a czwarty był Dudek.

Z pozostałych Polaków - Bartosz Smektała zdobył osiem punktów i zajął siódme miejsce, a Piotr Pawlicki z pięcioma został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Po trzech zawodach mistrzostw Europy prowadzi Kołodziej z dorobkiem 41 punktów. Drugie miejsce zajmuje Madsen - 40, a trzeci jest Dudek - 35 punktów.

Tegoroczny cykl składa się z czterech turniejów. Ostatni odbędzie się za 23 września br. w Pardubicach.