Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zrób to ze smakiem. Miejski smak też dobry jak wiejski

agf
Czy miasto może być miejscem wytwarzania żywności regionalnej? Owszem, pod warunkiem, że lubimy eksperymentować

Tak powstała pasieka zlokalizowana na dachu Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. To kilka uli, w których pszczoły wytwarzają między innymi miód lipowy. Wszystko dzięki starym drzewom, usytuowanym w pobliżu urzędu, ale także pobliskim ogrodom i parkom. Zadziwiający jest fakt, że wrocławski miód jest wolny od zanieczyszczeń, w tym także chemicznych. Może z tego powodu coraz więcej podniebnych pasiek powstaje we Wrocławiu.

Inny pomysł na miejską wytwórnię smaków to mini serowarnia w starej kamienicy. Powstają tu twarożki i twarde sery, które wymagają przechowywania w dojrzewalni. Każdy może założyć taką wytwórnię. Podpowiadamy więc od jakiego przepisu na ser zacząć.

Pyszności zamknięte w słoiczkach – to pomysł na przerabianie owoców i warzyw na aromatyczne smarowidła. Dwuosobowa firma Kocharz wytwarza więc pasztety, kremy, musy dla wegetarian, które przyciągają nie tylko atrakcyjnym smakiem, ale także aromatem i wyglądem. Wykorzystują przy tym pomysły kuchni francuskiej, polskiej i włoskiej.

Na koniec pomysł na społeczny ogród. Ma powstać pod kuratelą Zakonu Boniftratrów, słynących z uprawy ziół i wytwarzania mieszanek leczniczych. Będzie tu sad, warzywnik, winorośl i kwiaty. Ogród będzie dostępny dla mieszkańców wszystkich okolicznych kamienic. To tradycja przedwojennego Wrocławia a także mody na wspólne ogrody w Europie.
Co w naszej kuchni? Przystawka z serów, warzyw i musów, wytwarzanych w sercu miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska