Zrób sobie fryzurę i pomóż chorej Amelce - akcja "Daję Głowę" po raz kolejny we Wrocławiu

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Zaktualizowano 
Zrób sobie fryzurę i pomóż chorej Amelce - akcja "Daję Głowę" po raz kolejny we Wrocławiu Celina Marchewka
Do godziny 19 na Placu Solnym we Wrocławiu trwa akcja "Daję Głowę". Fryzjerzy i barberzy charytatywnie strzygą, a także przycinają brody. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie chorej na raka Amelki.

Na Placu Solnym pracuje 35 profesjonalnych fryzjerów i 9 barberów (golibrodów, dbających na co dzień o męski zarost). Osoby, które wezmą udział w akcji, mogą poprosić o wymodelowanie fryzury, podcięcie końcówek czy grzywki, ogolenie na łyso, a także uporządkowanie brody lub wąsów.

Do wyboru są dwie opcje. Jeżeli ktoś chce sobie zrobić piękną fryzurę, albo przystrzyc zarost, do skarbonki wrzuca nie mniej, niż 30 zł. Natomiast osoby, które dodatkowo zostawiają "w rozliczeniu" swoje włosy na peruki, mogą skorzystać z promocji i zapłacić min. 20 zł.

Dochód z akcji przeznaczony zostanie na leczenie Amelki Banach. Dziewczynka ma 5 lat i jest chora na glejaka. Część pieniędzy zasili także konto kampanii “Bądź mężczyzną – badaj się!”, w ramach której rozdawane są bezpłatne kupony na badanie PSA z krwi dla mężczyzn, a także organizowane prelekcje o zdrowiu i profilaktyce raka jąder.

Amelka już swoją perukę ma, zebrane podczas trwania akcji włosy, posłużą do wykonania ich dla następnych podopiecznych fundacji "Daję Głowę".

- Jedna naturalna peruka powstaje z włosów 3-4 osób. Chodzi o to, aby były one dobrane kolorystycznie tak, żeby tworzyły naturalny wygląd. Ręczne wykonanie jednej peruki trwa miesiąc, ale szczęście obdarowanego jest wielkie, bo w takiej peruce można chodzić przez cały rok, nie będzie nam w niej gorąco ani nie drapie ona skóry głowy. To najwyższy możliwy komfort dla osób, które straciły włosy - mówi Agnieszka Sawczyńska z fundacji "Daję głowę".

Od godziny 13, czyli od momentu rozpoczęcia dzisiejszej akcji, do stoisk fryzjerskich ustawiają się długie kolejki. Pani Justyna Kotecka bierze w niej udział już po raz 6.

- Uważam, że warto pomagać. Przychodzę tutaj obcinać moje krótkie włosy i każdorazowo proszę o fryzurę "na Kożuchowską". Zawsze jestem zadowolona z efektu - mówi.

ZOBACZ TEŻ:

Ostatni etap remontu A4 zacznie się szybciej. Co się zmieni?

Tragedia na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem. Nie żyje 5...

Burza nadciągnęła nad Dolny Śląsk. Wieje, miejscami pada gra...

7. PKO Nocny Półmaraton we Wrocławiu (MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Niemieckie czołgi na autostradzie A4. Koniec ćwiczeń (ZDJĘCIA)

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK. PIĘĆ OSÓB ZGINĘŁO NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM POD WROCŁAWIEM

Jednym z pierwszych ostrzyżonych dzisiaj panów, był Piotr Soboń.

- Na to wydarzenie włosy zapuszczałem od dwóch miesięcy. Jestem trzeci raz i będę przychodził dalej. Wolę tutaj zostawić pieniądze, bo oprócz profesjonalnej usługi, pomagam także potrzebującym.

Uczestnicy akcji mogą skorzystać również z wielu dodatkowych atrakcji:

- poradzić się specjalistów w strefie zdrowia (badania krwi, ciśnienia, znamion na skórze),
- sprawdzić za pomocą alkogogli i narkogogli jak czuje się osoba pod wpływem różnych substancji,
- skonsultować się z dietetykiem i psychoonkologiem,
- wziąć udział w różnych konkursach, treningach dla dzieci i dorosłych,
- wystylizować sobie włosy za pomocą profesjonalnych kosmetyków.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-16T16:11:15 02:00, Monka:

Maryjusz :))))))))))) tak bardzo bym się chciała z tobą popluskać w wannie pełnej puszystej piany:)))), marzy mi się by ci wymasować twoje mega wielkie pośladki hahahha:)))mmmmmmmm ojoj:)))))))))))))))))))))))).

2019-06-16T16:23:16 02:00, Maryjusz:

A ja chciałbym wymasować twoje mega wielkie przednie zderzaki

2019-06-16T16:48:48 02:00, Monii:

Mega wielkie???? hahahhahah ty chyba nie jesteś Mariuszkiem:))))))))))) miseczka C nie jest wielka :P

Dawaj swoje poślady! hahahah:))))))

2019-06-16T18:33:52 02:00, Maryjusz:

miseczka C nie jest wielka, ale wystarczy na porcje ryżu. A zderzaki do wykarmienia dużego potwora, albo 5-raczków.

Zderzakami możesz boksując powalić niejednego twardziela

No i co zaciołeś się squrwysynie????hahaha. Ciota jeb.ana jesteś a nie facet.

M
Moniii
2019-06-16T16:11:15 02:00, Monka:

Maryjusz :))))))))))) tak bardzo bym się chciała z tobą popluskać w wannie pełnej puszystej piany:)))), marzy mi się by ci wymasować twoje mega wielkie pośladki hahahha:)))mmmmmmmm ojoj:)))))))))))))))))))))))).

2019-06-16T16:23:16 02:00, Maryjusz:

A ja chciałbym wymasować twoje mega wielkie przednie zderzaki

2019-06-16T16:48:48 02:00, Monii:

Mega wielkie???? hahahhahah ty chyba nie jesteś Mariuszkiem:))))))))))) miseczka C nie jest wielka :P

Dawaj swoje poślady! hahahah:))))))

2019-06-16T18:33:52 02:00, Maryjusz:

miseczka C nie jest wielka, ale wystarczy na porcje ryżu. A zderzaki do wykarmienia dużego potwora, albo 5-raczków.

Zderzakami możesz boksując powalić niejednego twardziela

90C hahahha:))))))))))ty to masz powiedzenie:)))))))))porcja ryżu hahahha dobre:))). Pięcioraczki to o wiele za dużo a co jeśli nie będę chciała mieć dzieci???? bardzo podoba mi się życie Grażyny Torbickiej:))) bez dzieci, bez hałasu, bez patologii za to z klasą. Kobieta żyje jak chce, na wszystko ma czas i możliwości po co komplikować swoje życie?????też chcę tak żyć i co ty na to????

M
Maryjusz
2019-06-16T16:11:15 02:00, Monka:

Maryjusz :))))))))))) tak bardzo bym się chciała z tobą popluskać w wannie pełnej puszystej piany:)))), marzy mi się by ci wymasować twoje mega wielkie pośladki hahahha:)))mmmmmmmm ojoj:)))))))))))))))))))))))).

2019-06-16T16:23:16 02:00, Maryjusz:

A ja chciałbym wymasować twoje mega wielkie przednie zderzaki

2019-06-16T16:48:48 02:00, Monii:

Mega wielkie???? hahahhahah ty chyba nie jesteś Mariuszkiem:))))))))))) miseczka C nie jest wielka :P

Dawaj swoje poślady! hahahah:))))))

miseczka C nie jest wielka, ale wystarczy na porcje ryżu. A zderzaki do wykarmienia dużego potwora, albo 5-raczków.

Zderzakami możesz boksując powalić niejednego twardziela

m
m

Dydku dlaczego tak długo odpisujesz ????kupsko walisz w kiblu????hahahhahah:))))))))))))))))

Dawaj moje poślady!!:))))))))))))))

M
Monii
2019-06-16T16:11:15 02:00, Monka:

Maryjusz :))))))))))) tak bardzo bym się chciała z tobą popluskać w wannie pełnej puszystej piany:)))), marzy mi się by ci wymasować twoje mega wielkie pośladki hahahha:)))mmmmmmmm ojoj:)))))))))))))))))))))))).

2019-06-16T16:23:16 02:00, Maryjusz:

A ja chciałbym wymasować twoje mega wielkie przednie zderzaki

Mega wielkie???? hahahhahah ty chyba nie jesteś Mariuszkiem:))))))))))) miseczka C nie jest wielka :P

Dawaj swoje poślady! hahahah:))))))

h
ha ha ha ha

powinna być akcja: Rano daję głowę, a wieczorem daję dupę

M
Maryjusz
2019-06-16T16:11:15 02:00, Monka:

Maryjusz :))))))))))) tak bardzo bym się chciała z tobą popluskać w wannie pełnej puszystej piany:)))), marzy mi się by ci wymasować twoje mega wielkie pośladki hahahha:)))mmmmmmmm ojoj:)))))))))))))))))))))))).

A ja chciałbym wymasować twoje mega wielkie przednie zderzaki

M
Monka
2019-06-16T16:17:02 02:00, ha ha ha ha:

piękna akcja - ogolone na łyso kobiety, wychodziły rozchichotane i bardzo dziękowały, bo upodobnione skinheadów, nie będą atakowane na ulicy.

Jak na łyso???? Marilyn Monroe też miała krótkie włosy a mimo to wyglądała jak milion dolarów:*****:))))

h
ha ha ha ha

piękna akcja - ogolone na łyso kobiety, wychodziły rozchichotane i bardzo dziękowały, bo upodobnione skinheadów, nie będą atakowane na ulicy.

M
Monka

Maryjusz :))))))))))) tak bardzo bym się chciała z tobą popluskać w wannie pełnej puszystej piany:)))), marzy mi się by ci wymasować twoje mega wielkie pośladki hahahha:)))mmmmmmmm ojoj:)))))))))))))))))))))))).

r
rok w samotnosci

mnie to trzeba calego wyszorowac :D

to chyba ze 4 specjalistki poczeba

https://www.youtube.com/watch?v=15s4Y9ffW_o

Dodaj ogłoszenie